Najnowsze

Notowania akcji Facebooka "rozczarowały" Zuckerberga

Najnowsze

Wikipedia (CC BY SA)Zuckerberg mimo słabych notowań nie traci dobrego nastroju

Mark Zuckerberg po raz pierwszy publicznie przyznał, że znaczący spadek akcji Facebooka jest dla niego "rozczarowujący". Obecnie kurs giełdowy korporacji jest o połowę niższy niż w momencie emisji.

Obecnie akcja Facebooka jest warta około 19 dolarów, wobec 38 dolarów w momencie majowego debiutu. - Wszystko za co się zabiorę psuje się, ale szybko to naprawiam - zażartował Zuckerberg przemawiając na konferencji w San Francisco.

12 milionów? To drobne

Szef Facebooka przyznał jednak, że znaczny spadek wartości akcji jego firmy w pewnym stopniu utrudnia pozyskiwanie i utrzymywanie pracowników. - Masa ludzi jest bardzo pesymistycznie nastawiona. To nie pomaga - mówił Zuckerberg. - Ja osobiście wolę być niedoceniany. To daje nam swobodę manewru i możliwość podejmowania ryzykownych decyzji.

Amerykanin zapewnił, że jego firma dalej będzie przynosić zyski. W najbliższym czasie planuje skoncentrować się na smartfonach. - W ciągu następnych trzech do pięciu lat, kluczowym pytaniem dla wszystkich jest to, jak dobrze Facebook poradzi sobie na urządzeniach mobilnych - stwierdził Zuckerberg.

Szef Facebooka zaprzeczył jednocześnie, jakoby planował budować własnego smartfona. - Gdybyśmy to zrobili, to może zdobylibyśmy dziesięć milionów, albo 12 milionów klientów. Dla nas to drobne - stwierdził Zuckerberg, którego portal społecznościowy ma 950 milionów użytkowników.

Autor: mk//gak / Źródło: BBC News

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY SA)

Pozostałe wiadomości