Najnowsze

Nabici w zakopiański pensjonat

Najnowsze


Przed nieuczciwymi osobami oferującymi kwatery w nieistniejących obiektach wczasowych - ostrzega "Gazeta Krakowska".

Zamieszczają w internecie lub na stronach telegazety informacje i zdjęcia pensjonatu pod Tatrami, w którym można wynająć pokoje. Podają jedynie numer telefonu komórkowego oraz numer konta, na które należy wpłacić zaliczkę. Gość wpłaca żądaną kwotę i jest zadowolony, że udało mu się znaleźć jeszcze wolny pokój pod Tatrami. Gdy dzwoni po raz drugi, okazuje się, że numer telefonu nie odpowiada. Mało tego: wkrótce wychodzi na jaw, że pensjonat nie istnieje.

"Otrzymaliśmy informacje o tego typu oszustwach" - mówi Monika Kraśnicka-Broś, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji. Chodzi o trzy pensjonaty: dwa w centrum Zakopanego oraz jeden w Murzasichlu. Żaden z nich w rzeczywistości nie istnieje. Zakopiańska policja prosi o ostrożność i dokładne weryfikowanie oferty - akcentuje gazeta.

"Już samo podanie jedynie numeru telefonu komórkowego powinno budzić podejrzenia, bo przecież każdy pensjonat ma telefon stacjonarny" - podkreśla Broś. Nie wiadomo dokładnie, ile osób z całego kraju zostało oszukanych przez naciągaczy. Policja wie o co najmniej kilku przypadkach. Może ich być znacznie więcej, bo poszkodowani zgłaszają skargi nie w Zakopanem, a w miejscu swojego zamieszkania.

Źródło: "Gazeta Krakowska"

Pozostałe wiadomości