Najnowsze

Mundurkowy bunt

Najnowsze


W Małopolsce większość uczniów rozpocznie rok szkolny bez mundurków - uprzedza "Dziennik Polski".

- Firma krawiecka uszyje nam mundurki dopiero we wrześniu – mówi Jadwiga Sadowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Krakowie. – Nie zamówiliśmy tych strojów wcześniej, bo przecież przez wakacje dzieci rosną. - Rodzice naszych uczniów nadal prowadzą negocjacje z firmą krawiecką, która początkowo nie chciała nam uszyć mundurków według naszego projektu. Do czasu załatwienia tej sprawy poprosimy dzieci żeby chodziły ubrane w jasne bluzki – dodaje Elżbieta Grzybek, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 86 w Krakowie.

Rozmowy w sprawie strojów toczą się nadal również w krakowskim Gimnazjum nr 20. – Myślę, że nasze dzieci zostaną umundurowane dopiero w październiku – mówi Teresa Kucybała,

dyrektorka szkoły.

- Nie ma co się spieszyć z tymi mundurkami – zaznacza z kolei Bożena Krok, dyrektorka Gimnazjum nr 3 w Olkuszu. Innego zdania jest jednak resort edukacji. - Mamy nadzieję, że dyrektorzy szkół i rodzice dołożą wszelkich starań, aby wraz z rozpoczęciem roku wszystkie dzieci poszły do szkół w strojach jednolitych i aby przepisy prawa były realizowane – poinformowano gazetę w środę w biurze prasowym ministerstwa.

Źródło: "Dziennik Polski"