Najnowsze

"Milionerzy": Więzienie Alcatraz w pytaniu za 75 tysięcy złotych

Najnowsze

Autor:
mw
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Z więzienia Alcatraz na skalistej wysepce o tej samej nazwie najbliżej jest do miasta: Los Angeles, San Francisco, Las Vegas czy Nowy Jork? Na to pytanie odpowiadał pan Mirosław Roś.

Pan Mirosław odpowiedział poprawnie na siedem pytań, co dało mu gwarantowaną wygraną w wysokości 40 tysięcy złotych. Do tej pory wykorzystał dwa koła ratunkowe, pozostało mu tylko pytanie do publiczności. Żeby wygrać milion, zawodnik musiał wskazać jeszcze pięć poprawnych odpowiedzi.

Z więzienia Alcatraz na skalistej wysepce o tej samej nazwie najbliżej jest do miasta:

A: Los Angeles B: San Francisco C: Las Vegas D: Nowy Jork

Zawodnik na wstępie odrzucił możliwości A oraz C. Zastanawiał się głównie nad pozostałymi dwoma odpowiedziami - San Francisco oraz Nowym Jorkiem. Uczestnik próbował przypomnieć sobie scenerię z filmu "Ucieczka z Alcatraz", ale niestety żaden charakterystyczny kadr nie przyszedł mu do głowy.

Pan Mirosław zdecydował się zaryzykować. Poprosił Huberta Urbańskiego o zaznaczenie odpowiedzi D: "Nowy Jork". Była to błędna odpowiedź, wygraną w wysokości 75 tysięcy złotych gwarantowała możliwość B: "San Francisco". Uczestnik opuścił program z wygraną w wysokości 40 tysięcy złotych.

Więzienie Alcatraz

Wyspa znajduje się w Zatoce San Francisco. Najbliższy ląd jest oddalony od wyspy o dwa kilometry i jest to wybrzeże należące do miasta San Francisco.

Więzienie zostało zamknięte i dzisiaj funkcjonuje jako muzeum. Działało w latach 1934-1963 i było uważane za jedno z najsurowszych więzień w Stanach Zjednoczonych.

Autor:mw

Źródło: "Milionerzy" TVN

Pozostałe wiadomości