Który z tych zespołów nosił na początku nazwę Warsaw? Pytanie z "Milionerów" za 75 tysięcy złotych

Najnowsze

Autor:
mkm, paj
Źródło:
Milionerzy TVN

Na początku kariery jeden z tych zespołów nosił nazwę Warsaw na cześć utworu "Warszawa" Davida Bowiego. Był to Depeche Mode, The Cure, Joy Division czy Judas Priest? Za poprawne wskazanie odpowiedzi na to pytanie pani Sandra Miszczyszyn z Bydgoszczy mogła otrzymać 75 tysięcy złotych.

W poniedziałkowym odcinku "Milionerów" pani Sandra kontynuowała grę sprzed tygodnia. Wtedy odpowiedziała poprawnie na sześć pytań, wykorzystując tylko jedno koło ratunkowe – pytanie do publiczności. Poniedziałkowy odcinek rozpoczęła od pytania o tundrę za gwarantowane 40 tysięcy złotych. Dzięki wskazaniu poprawnej odpowiedzi przeszła do pytania za 75 tysięcy złotych.

Który zespół w początkach kariery nosił nazwę Warsaw na cześć utworu "Warszawa" z płyty "Low" Davida Bowiego?

A: Depeche Mode B: The Cure C: Joy Division D: Judas Priest

Pani Sandra nie znała odpowiedzi na to pytanie, dlatego zdecydowała się wykorzystać jedno z kół ratunkowych. Miała do dyspozycji dwa – telefon do przyjaciela i pół na pół. Uczestniczka stwierdziła, że jej mąż, który czekał po drugiej stronie słuchawki, nie będzie w stanie jej pomóc w tym pytaniu. Dlatego zdecydowała się użyć koła pół na pół.

System wyeliminował dwie błędne odpowiedzi, dzięki czemu w grze zostały dwa warianty: odpowiedź B: "The Cure" oraz C: "Joy Division".

Pani Sandra zdecydowała się wybrać odpowiedź B: "The Cure". Niestety była to błędna odpowiedź. Uczestniczka opuściła program z wygraną w wysokości 40 tysięcy złotych.

Warsaw

David Bowie zainspirowany kilkugodzinnym pobytem w stolicy Polski w latach 70., napisał piosenkę "Warszawa". Na cześć tego utworu, zespół muzyczny założony w 1976 roku wybrał nazwę Warsaw, którą zmienił później na Joy Division.

Autor:mkm, paj

Źródło: Milionerzy TVN