Najnowsze

Który polski polityk poznał język Indian Keczua? Pytanie w "Milionerach"

Najnowsze

Autor:
paj,
mmis
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Antoni Macierewicz, Paweł Kukiz, Ewa Kopacz czy Robert Biedroń? Który z polityków poznał - z racji wykształcenia - urzędowy język imperium inkaskiego, czyli keczua? Na to pytanie w "Milionerach" za gwarantowane 40 tysięcy złotych odpowiadał pan Marek Muszyński z Poznania.

W "Milionerach", by wygrać najwyższą kwotę, należy odpowiedzieć poprawnie na 12 pytań. Każdy z uczestników w trakcie swojej gry ma do wykorzystania trzy koła ratunkowe - pół na pół, pytanie do publiczności oraz telefon do przyjaciela.

We wtorkowym odcinku "Milionerów" z pytaniami zadanymi przez Huberta Urbańskiego zmierzył się pan Marek Muszyński. Poznanianin poprawnie odpowiedział na pierwsze sześć pytań, nie zużywając przy tym żadnego koła ratunkowego. Pierwsze problemy podczas gry pojawiły się przy pytaniu za gwarantowane 40 tysięcy złotych.

Kto z racji wykształcenia poznał urzędowy język imperium inkaskiego, czyli język Indian Keczua?

A: Antoni Macierewicz B: Paweł Kukiz C: Ewa Kopacz D: Robert Biedroń

Pan Marek od razu po odczytaniu możliwych odpowiedzi postanowił poprosić o pierwsze koło ratunkowe - pół na pół. System wyeliminował dwie błędne odpowiedzi. Pozostały: A: "Antoni Macierewicz" oraz C: "Ewa Kopacz". Uczestnik kojarzył, że Ewa Kopacz jest z wykształcenia lekarzem, co jednoznacznie pomogłoby mu odrzucić tę odpowiedź jako poprawną. Zważywszy na brak pewności, pan Marek postanowił skorzystać z drugiego koła - pomocy publiczności.

67 procent publiczności wskazało, że z urzędowym językiem imperium inkaskiego zetknął się w przeszłości były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Pozostałe 33 proc. głosujących odpowiedziało, że chodzi o byłą premier Ewę Kopacz.

Uczestnik zdecydował się zaufać większości i poprosił Huberta Urbańskiego o zaznaczenie odpowiedzi A: "Antoni Macierewicz". Była to poprawna odpowiedź. Pan Marek zdobył gwarantowane 40 tysięcy złotych.

Antoni Macierewicz jest z wykształcenia historykiem. W latach 70. wykładał historię Ameryki Łacińskiej w katedrze iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. To właśnie tam zetknął się z urzędowym językiem imperium inkaskiego, czyli językiem Indian Keczua.

Ewa Kopacz, tak jak poprawnie przypuszczał uczestnik, z wykształcenia jest lekarzem. Była premier ukończyła studia na wydziale lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie.

Autor:paj, mmis

Źródło: "Milionerzy" TVN

Pozostałe wiadomości