Najnowsze

Dziewiąty prawnuk królowej w drodze

Najnowsze

Autor:
mtom
Źródło:
PAP

Księżniczka Eugenia, wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II, jest w ciąży, ogłosił Pałac Buckingham. Poród nastąpi na początku przyszłego roku.

Według komunikatu Pałacu królowa i książę Edynburga Filip są "zachwyceni wiadomościami".

Sama księżniczka na Instagramie umieściła parę dziecięcych bucików. Zdjęciu towarzyszył podpis "Jack i ja bardzo się cieszymy na początek roku 2021..." oraz emotikon dziecięcej buzi.

Dziesiąta w kolejce do tronu Eugenia, młodsza córka trzeciego dziecka królowej - księcia Andrzeja i księżnej Yorku Sary Ferguson, wyszła za mąż za Jacka Brooksbanka w 2018 roku.

Ich dziecko będzie dziewiątym prawnukiem 94-letniej Elżbiety II. Ósmym jest urodzony w zeszłym roku syn księcia Harry'ego i księżnej Meghan - Archie Mountbatten-Windsor. Za to rodzice Eugenii, książę Andrzej i Sara, po raz pierwszy zostaną dziadkami.

Nowo narodzone dziecko będzie 11. w kolejce do tronu, ale nie będzie nosić tytułu Jego lub Jej Królewskiej Wysokości (HRH). To dlatego, że choć jego matka jest księżniczką, ojciec nie ma tytułu. Może się to zmienić, gdyby królowa zdecydowała się nadać Jackowi Brooksbankowi - menedżerowi marki Casamigos Tequila na Europę, której współzałożycielem jest George Clooney - tytuł hrabiowski lub zmieniła zasady dziedziczenia tytułów.

Autor:mtom

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości