Było jacuzzi, będzie komisja. Dmuchanym basenom do akademika wstęp wzbroniony

TVN24

Źródło:
TVN24 Kraków
Jacuzzi po studenckuTVN24
wideo 2/3
TVN24Jacuzzi po studencku

Studenci krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej dali się ponieść fantazji i zamontowali w swoim pokoju w akademiku dmuchane jacuzzi. Inni studenci zazdroszczą, a uczelnia grozi amatorom ekskluzywnych kąpieli komisją dyscyplinarną. A jacuzzi? Wesprze WOŚP!

Dmuchany basen nie zagrzał długo miejsca w studenckim pokoju, bo władze akademika szybko nakazały jego usunięcie – ale sława poszła w świat. Akademikowe jacuzzi wzbudziło podziw innych studentów.

- Akademiki to bardzo specyficzne miejsce na Ziemi. Tu dzieją się rzeczy, które nie dzieją się poza terenem akademików – stwierdził jeden z napotkanych przez ekipę "Faktów" TVN studentów. Inny podkreślił, że "studenci z AGH to jedni z najbardziej kreatywnych studentów w Polsce".

Konsekwencje

Mniejszy entuzjazm wykazały władze uczelni. Nie skończyło się na nakazie usunięcia basenu z pokoju.

- Mówimy tu o zmieszczeniu na bardzo małej powierzchni trzyosobowego pokoju ogromnego, ciężkiego basenu – zauważa Anna Żmuda-Muszyńska z AGH. I dodaje: - Studenci będą też pewnie musieli liczyć się z konsekwencjami, bo sprawa zostanie skierowana do komisji dyscyplinarnej.

Także niektórzy studenci wydają się oceniać sprawę nieco bardziej praktycznie. - Pod względem inżynierskim troszkę średnio, bo bardzo duży nacisk jest – stwierdził jeden z rozmówców "Faktów" TVN. Inny wprost mówił, że to obciążenie mogło spowodować zawalenie się pokoju.

Studenci "szaleni i szlachetni"

Uczelnia na fali popularności historii dmuchanego basenu ogłosiła, że przeznaczy go na licytację wspierającą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

"Przedmiotem aukcji jest jacuzzi studentów z Miasteczka Studenckiego AGH w Krakowie, z którego korzystali przez kilka dni w swoim pokoju w akademiku. Mimo, że sprzęt ze względów bezpieczeństwa nie mógł pozostać w ich pokoju, teraz zyska drugie życie! Studenci okazali się nie tylko szaleni, ale i szlachetni - postanowili, że basen wspomoże szczytny cel i przekazali go na aukcję WOŚP." - czytamy w opisie licytacji.

"Co prawda jacuzzi nie znajdzie zastosowania w akademiku, ale legalnie możecie je postawić w swoim ogrodzie lub na tarasie." - zachęcają organizatorzy aukcji.

Źródło: TVN24 Kraków

wini/ks/kwoj