Najnowsze

"98 procent przypadków koronawirusa na lotniskowcu zostało wyleczonych"

Najnowsze

Autor:
tas,
mart//dap
Źródło:
PAP

Prawie wszyscy z ponad tysiąca członków załogi lotniskowca Charles de Gaulle, u których zdiagnozowano koronawirusa, wyzdrowieli. Zakończyli też kwarantannę po powrocie na ląd – poinformował rzecznik francuskiej marynarki wojennej. Trwają śledztwa w sprawie zakażeń.

- W szpitalu pozostało dwóch marynarzy - jeden na oddziale intensywnej terapii, a drugi na obserwacji. 18 innych członków załogi nadal odbywa kwarantannę w Tulonie w wojskowym ośrodku. Oznacza to, że 98 procent przypadków koronawirusa na lotniskowcu zostało wyleczonych - poinformował we wtorek agencję AFP kapitan Eric Lavault.

Oglądaj TVN24 w internecie na TVN24 GO>>>

Z 2400 członków załogi lotniskowca i jego eskorty 1081 uzyskało w kwietniu pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

Część członków załogi odbywa kwarantannę w domu. Według sztabu generalnego wirus prawdopodobnie dostał się na pokład okrętu podczas jego postoju w Breście w połowie marca.

Trwają dwa dochodzenia, jedno epidemiologiczne oraz drugie, prowadzone przez dowództwo, które mają wyjaśnić przyczyny masowego wystąpienia zakażeń wśród załogi oraz ocenić zarządzanie kryzysowe w obliczu sytuacji, która zmusiła lotniskowiec do powrotu z misji na 10 dni przez jej zakończeniem.

Autor:tas, mart//dap

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości