Koronawirus w Rosji. Władimir Putin podda się samoizolacji

Autor:
tas/kg
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Władimir Putin podda się tymczasowej samoizolacji - poinformował Kreml. Powodem są ujawnione przypadki zachorowań na COVID-19 w otoczeniu prezydenta Rosji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow zapewnił, że "prezydent jest absolutnie zdrowy" i jego samoizolacja nie będzie miała bezpośredniego wpływu na jego pracę. Dodał, że decyzję o samoizolacji Putin podjął po spotkaniu z prezydentem Syrii Baszarem al-Asadem na Kremlu w poniedziałek.

Putin jest zaszczepiony przeciw koronawirusowi. Pierwszą dawkę preparatu przyjął pod koniec marca, drugą w kwietniu.

Posiedzenie w sprawie sytuacji w sektorze bankowym z udziałem Putinakremlin.ru

Bez osobistego udziału w sesji i posiedzeniach w Duszanbe

W związku z samoizolacją prezydent Rosji weźmie udział w formie wideokonferencji w zaplanowanych w tym tygodniu w Duszanbe sesji Rady Bezpieczeństwa Zbiorowego Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB), posiedzeniu szefów rządów państw członkowskich Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOS) oraz we wspólnym posiedzeniu szefów państw ODKB i SzOS.

Do ODKB oprócz Rosji należy pięć postsowieckich republik - Armenia, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan i Tadżykistan. Członkami SzOS są zaś obecnie: Chiny, Indie, Kazachstan, Kirgistan, Pakistan, Rosja, Tadżykistan i Uzbekistan, obserwatorami: Afganistan, Białoruś, Iran i Mongolia, a krajami partnerskimi: Armenia, Azerbejdżan, Kambodża, Nepal, Sri Lanka i Turcja. 

Autor:tas/kg

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Pozostałe wiadomości