Najnowsze

Minister zdrowia Niemiec o koronawirusie: to wciąż cisza przed burzą

Najnowsze

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn oświadczył w związku z pandemią COVID-19 w czwartek, że "nikt nie może dokładnie powiedzieć, co wydarzy się w następnych tygodniach". Dodał, że po Wielkanocy rząd i kraje związkowe będą decydować o "stopniowym powrocie do normalnego" życia publicznego.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24 >>>

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Sfera polityczna znajduje się w "trybie kryzysowym" - powiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia Niemiec Jens Spahn. - To wciąż cisza przed burzą - ocenił i zapowiedział, że decyzja na temat poluzowania obecnych zakazów, dotyczących m.in. wychodzenia z domów, zostanie przez rząd podjęta najwcześniej po Świętach Wielkanocnych.

Minister dodał, że w normalizacji życia publicznego pomogłoby użycie danych z telefonów komórkowych, żeby "odizolować w domach wszystkie osoby mające kontakt z zakażonymi". - Społeczeństwo potrzebuje debaty na ten temat - podkreślił.

Niemieckie szpitale dysponują 10 tys. łóżek na oddziałach intensywnej terapii – poinformował również biorący udział w konferencji prasowej Uwe Janssens, prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Medycyny Intensywnej i Ratunkowej. - Na tę chwilę jesteśmy przygotowani - stwierdził.

Autor:asty

Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości