Najnowsze

Kamorra biedniejsza o 300 mln euro

Najnowsze

 
TVN24Policja skonfiskowała majątek neapolitańskiej kamorry

Majątek o wartości 300 milionów euro, należący do neapolitańskiej kamorry, skonfiskowała włoska policja - poinformowały w piątek media.

Portfele włoskiej mafii uszczupliły się o grube miliony. Ale oprócz strat materialnych, policja aresztowała trzech mafiosów, między innymi syna Salvatore Russo, szefa jednego z najgroźniejszych klanów z Neapolu. Wśród przejętych dóbr są firmy budowlane, hurtownie żywności, supermarkety, sklepy, apartamenty, konta bankowe i luksusowe samochody. Jak się okazało większość tego majątku była zapisana na fikcyjnych właścicieli.

Cosa Nostra traci wszystko

Choć szef sycylijskiej mafii Salvatore Lo Piccolo od listopada ubiegłego roku siedzi za kratami aresztu, to dopiero teraz policji udało się przejąć jego liczne nieruchomości. To kolejny finansowy cios zadany włoskiej mafii. Przed kilkoma dniami skonfiskowano majątek kalabryjskiej n`draghety szacowany na 150 milionów euro.

Stara kamorra

Neapolitańska kamorra, jedna z najważniejszych organizacji mafijnych we Włoszech, liczy sobie już kilkaset lat. Jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku pełniła w Neapolu de facto rolę policji. W kolejnym dziesięcioleciu nadszedł kryzys i rozłam mafijnej wspólnoty. Dzisiaj kamorra odzyskuje siły. Składa się z 30 klanów podzielonych na 30 grup. Trudno oszacować liczebność jej szeregów, choć wiadomo, że obejmuje ponad 100 rodzin i około 5 tysięcy "członków honorowych". Ma też swoich przedstawicieli w obu Amerykach.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości