Najnowsze

29-latek utonął w jeziorze. "Zanurkował i nie wypłynął"

Najnowsze

Autor:
wini
Źródło:
PAP
Jezioro Mąkowarskie (Zachodniopomorskie)
Jezioro Mąkowarskie (Zachodniopomorskie)Google Maps
wideo 2/5
jezioro mąkowarskie

W Jeziorze Mąkowarskim (Zachodniopomorskie) utonął 29-letni mężczyzna. Jak informuje policja, wszedł on do wody, by popływać, zanurkował i już nie wypłynął.

Ciało mężczyzny wyłowiono w sobotę przed południem. Potwierdziła to szczecińska policja, informację o tragedii podała też w mediach społecznościowych Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

"Zgłoszenie dotyczące dwóch osób, które miały się topić, otrzymaliśmy po godzinie 9. Na miejsce zadysponowano dwa zespoły ratownictwa medycznego Z0238 i Z0234, zespół LPR, straż pożarną i policję. 22-letniej kobiecie udało się wyjść z wody o własnych siłach, jej życiu nic nie zagraża. Niestety towarzyszący jej mężczyzna nie miał tyle szczęścia" – napisali przedstawiciele pogotowia.

- W wyniku przeprowadzonej akcji ratunkowo-poszukiwawczej nurkowie wyłowili zwłoki młodego mężczyzny. To 29-latek, który, jak wstępnie ustalono, wszedł popływać do Jeziora Mąkowarskiego, zanurkował i już nie wypłynął – poinformowała Irena Kornicz z zespołu prasowego KWP w Szczecinie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Dodała, że o zdarzeniu powiadomiony został prokurator. Policja jest na miejscu i wykonuje czynności procesowe.

Do kolejnej tragedii doszło w sobotę na jeziorze Wielimie w miejscowości Gwda Wielka. Tam po godzinie 13 służby dostały informację, że na wodzie zauważono pusty ponton. Po godzinie 16 kapitan Tomasz Kubiak ze szczecińskiej policji przekazał, że za pomocą sonaru namierzono ciało osoby poszukiwanej. Nurkowie zeszli pod wodę, aby je wydobyć.

Apele o rozsądek

Zachodniopomorscy ratownicy poprosili też o odpowiedzialne zachowanie nad wodą. "Dyżurujemy 24 godziny na dobę z myślą o Was, ale wolelibyśmy się z Wami podczas dyżuru nie spotkać. Bądźcie zdrowi i dbajcie o siebie" – napisali.

Wysoka temperatura, która w sobotę rano na Zachodnim Pomorzu przekroczyła 20 stopni Celsjusza, i słoneczna pogoda sprzyjają wypoczynkowi nad Bałtykiem. Zachodniopomorska policja apeluje o rozsądek nad wodą i zaznacza, że "kąpiel w miejscach niestrzeżonych oraz alkohol to główne przyczyny utonięć". 

Autor:wini

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Pozostałe wiadomości