Setki osób na nielegalnej imprezie sylwestrowej. Policja weszła dopiero po dwóch dniach

Autor:
momo//now
Źródło:
PAP

Na terenach przemysłowych pod Barceloną od sylwestra trwała nielegalna impreza techno, w której uczestniczyło kilkaset osób. W sobotę interweniowała tam policja. Uczestnicy zostali wylegitymowani i oskarżeni o wzięcie udziału w masowym spotkaniu pomimo obowiązujących podczas pandemii restrykcji.

Impreza miała miejsce w miejscowości Llinars del Valles koło Barcelony. Mossos d'Esquadra, katalońska policja, poinformowała o 400 uczestnikach imprezy z muzyką techno, zaś mieszkańcy Llinars i sami uczestnicy mówią o co najmniej tysiącu uczestnikach.

Organizatorzy według doniesień mediów zamierzali przedłużyć trwającą od czwartku imprezę do poniedziałku. W momencie interwencji policji, przed budynkiem opuszczonej hali fabrycznej znajdowało się ponad 200 samochodów, w tym wiele z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi, głównie z Francji i Belgii.

Wiele osób zdołało uciec przed interwencją funkcjonariuszy wiejskimi drogami - napisał dziennik "El Pais". W piątek policja zapewniała, że nie będzie interweniować dla uniknięcia "poważnych incydentów", oczekując na dobrowolne zakończenie imprezy przez uczestników.

"Nie interweniowaliśmy wcześniej, gdyż nie wiedzieliśmy, jakie procedury zastosować"

Burmistrz Llinars w rozmowie z radiem katalońskim powiedział, że wiele osób zrezygnowało z zabawy po wcześniejszych ostrzeżeniach lokalnych władz o możliwej interwencji policyjnej. Mieszkańcy Llinars złożyli skargę na policji w związku nielegalną imprezą już w czwartek.

Katalońskie siły bezpieczeństwa poimformowały, że oczekiwały na przekazanie im "procedury działania" w obecnej sytuacji sanitarnej, gdyż uczestnicy rave party nie przestrzegali zasad wymaganych w czasie pandemii COVID-19, w tym zachowywania odległości i noszenia maseczek ochronnych.

- Nie interweniowaliśmy wcześniej, gdyż nie wiedzieliśmy, jakie procedury zastosować - powiedział komisarz Davida Boneta w rozmowie z radiem katalońskim.

W sobotę wszyscy obecni na imprezie zostali wylegitymowani i oskarżeni o wzięcie udziału w masowym spotkaniu pomimo obowiązujących podczas pandemii restrykcji.

Rok 2021 rozpoczął się w Katalonii pod znakiem pogorszających się danych dotyczących pandemii COVID-19. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano tam ponad 3700 przypadków infekcji koronawirusem i 35 zgonów.

Autor:momo//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości