Zmarł sędzia Trybunału Konstytucyjnego Grzegorz Jędrejek

TVN24

Autor:
akr/kg
Źródło:
PAP, TVN24, tvn24.pl

W niedzielę przed południem w wieku 46 lat zmarł sędzia Trybunału Konstytucyjnego Grzegorz Jędrejek. "Jesteśmy pogrążeni w smutku. Odszedł wybitny prawnik, wspaniały człowiek, niezłomny sędzia, przyjaciel" - napisała w oświadczeniu prezes TK Julia Przyłębska.

Grzegorz Jędrejek urodził się 11 lutego 1973 roku w Puławach. W 1997 roku ukończył studnia prawnicze, a w roku 1998 studia historyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 2002 r. uzyskał stopień doktora, a w 2011 r. obronił pracę habilitacyjną.

Zasiadał w Trybunale Konstytucyjnym oraz Państwowej Komisji Wyborczej

Był asystentem i adiunktem na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 2003–2017 pracował w Biurze Studiów i Analiz Sądu Najwyższego. Od 2005 r. był zatrudniony na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od 2012 r. był profesorem nadzwyczajnym UKSW i kierownikiem Katedry Postępowania Cywilnego.

W Trybunale Konstytucyjnym zasiadał od lutego 2017 r. , został wskazany jako kandydat przez Prawo i Sprawiedliwość. Ślubowanie złożył 27 lutego 2017 roku. W kwietniu 2019 r. został powołany w skład Państwowej Komisji Wyborczej. Zastąpił wówczas jej szefa, Wojciecha Hermelińskiego, który ukończył 70 lat i jego członkostwo wygasło.

"Jesteśmy pogrążeni w smutku"

Sędzia Grzegorz Jędrejek zmarł w niedzielę przed południem w wieku 46 lat.

"Dziś zmarł Pan profesor Grzegorz Jędrejek. Jesteśmy pogrążeni w smutku. Odszedł wybitny prawnik, wspaniały człowiek, niezłomny sędzia, przyjaciel. Odchodzi kolejny sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Proszę wszystkich o czas spokoju i refleksji" - napisała w opublikowanym w niedzielę wieczorem na Twitterze oświadczeniu prezes TK Julia Przyłębska.

Źródło: PAP, TVN24, tvn24.pl

akr/kg