Najnowsze

Gorąco jak w Hiszpanii, ale uwaga na burze

Najnowsze

Aktualizacja:
film: Maciej (fot: Krzysztof)Gwałtowna burza nad Katowicami

Będą niesamowite upały, ale przyjdą też gwałtowne burze - zapowiadają meteorolodzy. We wtorek wieczorem burza zamieniła ulice Katowic w rwące rzeki.

Burzowa noc nad Rybnikiem (fot: Krzysztof) internautka

- Główna ulica w Katowicach wyglądała jak potok - napisał internauta Maciej i przesłał film na skrzynkę Kontakt TVN24. Zgodnie z ostrzeżeniami meteorologów, we wtorek nad Polską przeszły gwałtowne burze.

Piorun nad Rybnikiem, fot. Krzysztof internautka Klaudia

Od internautów dostaliśmy również informacje o burzach w rejonie Rybnika, Częstochowy i Kędzierzyna-Koźla. Czekamy na następne zdjęcia i filmy.

- Burze są ceną, jaką musimy zapłacić za wysokie temperatury - powiedziała pogodynka TVN24 Agnieszka Cegielska w "Poranku TVN24".

Joasia napisała, że środowy poranek we Wrocławiu był pochmurny, ale zapowiadanych burz w nocy nie było. Marcin natomiast pisze, że w Rzeszowie, mimo zachmurzonego nieba, jest bardzo parno i przydałaby się jakaś ulewa. Monika z Płocka informuje, że w mieście wieje "lekki, zbawienny wiaterek".

Najbliższe dni zapowiadają się bardzo gorąco. Temperatury będą takie same, jak w Hiszpanii. Tylko w południowej części Polski nadal należy spodziewać się gorszej pogody, deszczu i gwałtownych burz.

Mieszkańcy Śląska, Podhala i zachodu Polski mogą spodziewać się w najbliższych dniach obfitych deszczów i silnych podmuchów wiatru, w porywach nawet do 110 km/h. Możliwe są też lokalne opady gradu - jego kule mogą mieć nawet 3 cm średnicy.

Uwaga na drzewa

Nie należy zbliżać się do drzew i słupów linii energetycznych. Połamane i wyrwane z korzeniami drzewa, fragmenty dachów i uszkodzone przewody energetyczne mogą stanowić największe zagrożenie podczas burzy.

Burza w Rybniku, fot. Klaudia 
burza nad Kędzierzynem, fot. internauta ITR 

Źródło: Kontakt TVN24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: film: Maciej (fot: Krzysztof)