Starszy mężczyzna zginął w pożarze. "Doszło do zawalenia stropu budynku"

TVN24

Autor:
eŁKa//ec//kwoj
Źródło:
TVN24 Pomorze
Strop budynku zawalił się
wideo 2/6
Strop budynku zawalił się

W nocy ogień zniszczył budynek mieszkalny w centrum Cedyni (Zachodniopomorskie). Zawalił się strop domu. Pod nim strażacy znaleźli ciało jednego z mieszkańców.

Zgłoszenie o pożarze na ulicy Kościuszki w Cedyni wpłynęło do służb ratunkowych o godz. 2.56. Pożar miał wybuchnąć na poddaszu domu, w którym znajdowały się dwa lokale mieszkalne.

Trzy osoby ewakuowały się samodzielnie. Od razu zgłaszały, że w części mieszkalnej na poddaszu prawdopodobnie przebywa jeszcze jedna osoba.

- Niestety doszło do zawalenia stropu w tej części budynku – relacjonuje nam młodszy kapitan Tomasz Kubiak z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Szczecinie. Strażacy po opanowaniu ognia ręcznie odgruzowali poddasze i znaleźli poszukiwanego mieszkańca.

Pożar wybuchł w centrum miasta
Chojna24.pl

- Niestety, ta osoba już nie żyła. To mężczyzna lat około 58 – mówi Kubiak. W tej chwili na miejscu wciąż pracują strażacy, a także prokurator. Będzie badał przyczyny zaprószenia ognia.

Trzej pozostali mieszkańcy budynku nie będą mogli wrócić do domu. Jak informuje Kubiak, budynek nie nadaje się do użytku. Miasto obiecało przeznaczyć rodzinie lokal zastępczy.

Pożar wybuchł w centrum Cedyni
Google Maps

Źródło: TVN24 Pomorze

eŁKa//ec//kwoj