Najnowsze

Burze atakują centrum kraju

Najnowsze

Aktualizacja:
Zdjęcie przesłane przez naszego internautę Tomasza GregorowiczaSynoptycy ostrzegają przed kolejnymi burzami. Tu wyładowania atmosferyczne koło Mrągowa

Do centrum kraju dotarły niebezpieczne burze. Niebo nad Warszawą rozświetlają liczne błyskawice. Meteorolodzy ostrzegają przed lokalnymi gradobiciami i zalecają szczególną ostrożność.

Meteorolodzy zwracają uwagę, że w upalnym powietrzu napływającym do Polski tworzą się chmury burzowe. Wyładownia przeszły już nad nad Opolszczyzną, Górnym Śląskiem, Kaliszem. W nocy dotarły do Warszawy.

Burzom często towarzyszą obfite opady (30-40 litrów na metr kwadratowy) oraz porywisty wiatr, który może przekraczać 100 km/godz. – ostrzegają dyżurni synoptycy z biura prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Tak będą przemieszczać się chmury burzoweObecnie juz grzmi na południu Polski. Wieczorem burze wystąpią na północy kraju.NASA

Burze mogą być niebezpieczne. Silny wiatr może zrywać gałęzie. Zagrożone są linie energetyczne. Lepiej zabezpieczyć wszystkie luźne elementy na balkonach i w ogródkach. Mogą wystąpić lokalne podtopienia.

Źródło: PAP, TVN24, IAR

Źródło zdjęcia głównego: Zdjęcie przesłane przez naszego internautę Tomasza Gregorowicza