Najnowsze

Awaryjne lądowanie na Okęciu

Najnowsze

Andrzej RutkowskiWarszawa przyjęła uszkodzony samolot

Awaryjne lądowanie samolotu na warszawskim Okęciu - alarmują internauci na platformę Kontakt TVN24. Jak opisują, na stołeczne lotnisko ściagnięto wiele wozów strażackich i karetek pogotowia. Rzecznik portu Kamil Wnuk potwierdza: lądował samolot jordańskich linii lotniczych. Powodem była pęknięta szyba w kokpicie pilotów.

- Samolot, który wylądował, to Boeing 767 jordańskich linii lotniczych, który wykonywał lot tranzytowy nad naszą częścią Europy - mówi nam rzecznik Okęcia Kamil Wnuk. Maszyna leciała ze Szwecji do Iraku.

Jak tłumaczy rzecznik, powodem była usterka szyby. - Takie sytuacje się czasem zdarzają. I chociaż jest to konstrukcja bardzo trwała, to czasem pęka pod wpływem np. naprężeń. Procedury nakazują wówczas awaryjne lądowanie - tłumaczy.

- Wszystko odbyło się bez żadnych problemów. Nie było żadnych zakłóceń w normalnym ruchu - dodaje.

Rzecznik Okęcia nie potrafił powiedzieć jak długo potrwa naprawa irackiej maszyny. Zdecyduje o tym sam przewoźnik. Zdaniem Wnuka wybór pilota mógł paść na Warszawę właśnie ze względu na dobrą bazę serwisową stołecznego lotniska.

Maszyna należy do jordańskiego przewoźnika Royal Falcon, wykonującego rozkładowe loty w rejonie Bliskiego Wschodu. Do Europy lata on w czarterach.

Źródło: Kontakt TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Andrzej Rutkowski

Pozostałe wiadomości