Najnowsze

Atak Rosji na Ukrainę. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Najnowsze

Autor:
lukl//now
Źródło:
tvn24.pl

Ukraina broni się przed rosyjską inwazją już 61. dzień. Jeden z doradców Wołodymyra Zełenskiego poinformował, że sekretarz stanu USA Antony Blinken oraz szef Pentagonu Lloyd Austin przybyli do Kijowa na rozmowy z prezydentem Ukrainy. Jego rodzinne miasto, Krzywy Róg, przygotowuje się do ataku rosyjskich wojsk. Ukraińska armia spodziewa się, że ofensywa rosyjskich najeźdźców rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych dni. Według "Financial Times", rosyjski prezydent Władimir Putin stracił zainteresowanie rozmowami o zakończeniu wojny z Ukrainą.

> W niedzielę, kiedy w Kościołach wschodnich obchodzona była Wielkanoc, w wyniku rosyjskiej agresji zbrojnej w obwodzie donieckim zginęły dwie dziewczynki - w wieku 14 i pięciu lat.

> Najgorzej tego dnia było w Mariupolu. - Co trzy minuty spadają bomby lotnicze - relacjonował sytuację w oblężonym przez Rosjan mieście Swiatosław Pałamar, zastępca dowódcy pułku Azow, broniącego ukraińskiego miasta. Cztery osoby zginęły, a 11 odniosło obrażenia na skutek ostrzałów przez siły rosyjskie różnych miejscowości w obwodzie charkowskim - informował z kolei szef władz obwodowych Ołeh Syniehubow w telewizji.

> Wieczorem ogłoszono alarmy przeciwlotnicze na prawie całym terytorium Ukrainy - poinformował portal Suspilne, zamieszczając mapę obwodów, w których zabrzmiały syreny.

> Prezydenci Ukrainy i Turcji, Wołodymyr Zełenski i Recep Tayyip Erdogan omówili przez telefon możliwe gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy.

> Jak podał w niedzielę wieczorem jeden z doradców Zełenskiego, sekretarz stanu USA Antony Blinken oraz szef Pentagonu Lloyd Austin przybyli do Kijowa na rozmowy z prezydentem Ukrainy.

> Wieczorem też brytyjskie ministerstwo obrony przekazało, że Rosja planuje przeprowadzić zainscenizowane referendum w Chersoniu w południowej Ukrainie, aby uzasadnić swoją okupację, tak samo, jak zrobiła na Krymie w 2014 r.

> Rosyjski prezydent Władimir Putin stracił zainteresowanie rozmowami o zakończeniu wojny z Ukrainą i wydaje się być nastawiony na zajęcie jak największej części jej terytorium - podał w niedzielę "Financial Times", powołując się na trzy osoby zaznajomione z negocjacjami.

> Rodzinne miasto prezydenta Zełenskiego, Krzywy Róg, przygotowuje się do ataku rosyjskich wojsk. Ukraińska armia spodziewa się, że ofensywa rosyjskich najeźdźców rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych dni - poinformował w niedzielę na Telegramie szef administracji wojskowej miasta Ołeksandr Wilkul. Miasto zostało przygotowane do obrony, a obecnie władze starają się pomóc ludności cywilnej opuścić zagrożone rejony - oświadczył Wilkul.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:lukl//now

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości