Najnowsze

Apetyt na gwiazdki

Najnowsze


Dwa hotele Orbisu przy Galerii Krakowskiej, kolejne dwa w okolicach Ronda Grunwaldzkiego, trzy Hiltony w centrum miasta, czterogwiazdkowy Pantheon w Nowej Hucie – za rok Kraków będzie miał najwięcej w Polsce wygodnych miejsc noclegowych - awizuje "Dziennik Polski".

Według gazety, inwestorzy wcale nie zrażają się tym, że w tym roku pod Wawel zawitało mniej gości jak w latach poprzednich. Przy ul. Opolskiej otwarto właśnie hotel Best Western. Branża turystyczna zwietrzyła w Krakowie wielki interes. Tylko w tym roku wydano 17 pozwoleń na budowę obiektów hotelowych. 24 inne inwestycje czekają w kolejce – otrzymały już tzw. wuzetki, co jest pierwszym krokiem dla opracowania projektu i rozpoczęcia prac.

Jakie obiekty powstają w Krakowie? Przy ul. Pawiej rozpoczęto właśnie budowę dwóch hoteli orbisowskich - Etap i Ibis. Pierwsi goście zanocują tu w listopadzie przyszłego roku. Także w 2009 r. miałby być gotowy czterogwiazdkowy hotel Pantheon przy ul. Nowohuckiej 69. Z kolei na działkach klubu Wisła przy ul. Reymonta, mają się pojawić dwa hotele sieci Hilton, a budowa kolejnego planowana jest przy ul. Karmelickiej.

W okolicach ronda Grunwaldzkiego trwa budowa trzygwiazdkowego hotelu Zakrzówek – za roku otwarcie. Przy ul. Monte Cassino za 25 mln euro powstaje hotel Park Inn, który zaimponuje aluminiową fasadą i ciemnym szkłem - pisze "DP".

Źródło: "Dziennik Polski"

Pozostałe wiadomości