Agnieszka Ścigaj odchodzi z klubu Koalicja Polska. Będzie posłanką niezrzeszoną

Najnowsze

Autor:
kk/kab
Źródło:
PAP
Ścigaj: musimy dać ludziom narzędzie, by zatrzymać władzę w głupich decyzjachTVN24
wideo 2/6
TVN24Ścigaj: musimy dać ludziom narzędzie, by zatrzymać władzę w głupich decyzjach

Posłanka Agnieszka Ścigaj poinformowała w sobotę o odejściu z klubu Koalicja Polska. Zamierza pozostać posłanką niezrzeszoną. "Zawsze byłam niezależna, ale od dziś staję się formalnie" - napisała na Facebooku. Oznajmiła też, że przed miesiącem zrezygnowała z diety poselskiej i podjęła pracę w pomocy społecznej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Ścigaj dzień wcześniej zapowiedziała w rozmowie z PAP, że zastanawia się nad kontynuowaniem pracy w Sejmie jako posłanka niezrzeszona. W sobotę na Facebooku potwierdziła, że podjęła taką decyzję.

"Dziś w 102. rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety, podjęłam również własną decyzję polityczną. Zawsze byłam niezależna, ale od dziś staję się formalnie" - napisała posłanka. "Zapraszam do współpracy wszystkie środowiska, które jak ja mają dość tego, że politycy głównie zajmują się sobą, a nie ich sprawami" - dodała.

Ścigaj dołączyła również krótki film, w którym mówi o powodach swojej decyzji i zaprosiła wszystkie chętne do współpracy środowiska do kontaktu z nią. - Czasem ubolewam, myślę, że tak jest i w tym przypadku, że męskie ego niestety bierze górę nad racjonalnym podejściem i dobrem wspólnym - oceniła posłanka, nawiązując do rozpadu współpracy PSL i Kukiz'15, do którego doszło w tym tygodniu.

Agnieszka ŚcigajTVN24

PSL zakończył współpracę z politykami Kukiza

Ludowcy poinformowali w czwartek, że zakończyli współpracę z politykami Pawła Kukiza w ramach Koalicji Polskiej między innymi z powodu głosowań, w których poparli uchwałę Prawa i Sprawiedliwości wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w Unii Europejskiej. Uchwała wzywa do powrotu do rozmów i osiągnięcia porozumienia zgodnego z unijnymi traktatami oraz konkluzjami lipcowego posiedzenia Rady Europejskiej. Uchwałę poparło 231 posłów PiS i pięciu posłów Koalicji Polskiej związanych z Pawłem Kukizem, poza Agnieszką Ścigaj.

Koalicja Polska po odejściu posłów związanych z Kukizem będzie nazywała się Koalicja Polska PSL-UED-Konserwatyści. W szeregach klubu zostanie 24 posłów.

Kukiz'15 odchodzi z Koalicji PolskiejTVN24

"Nie jestem już posłem zawodowym"

Posłanka zachęcała natomiast w swoim sobotnim wpisie do zaangażowania się w politykę. - Liczę, że kobiece zaangażowanie w polską politykę, do którego zachęcam wiele kobiet, spowoduje, że wspólny dialog, rozwiązywanie problemów to będzie priorytet, który będzie przyświecał każdemu politykowi - dodała.

Ścigaj poinformowała również, że w związku z trwającym kryzysem miesiąc temu podjęła pracę zawodową i zrezygnowała z diety poselskiej. - Nie jestem już posłem zawodowym. Uważam, że w tej sytuacji, w której Polska się znajduje - wszystkie ręce na pokład i każdy powinien dołożyć jakąś cegiełkę, abyśmy wspólnie wyszli z kryzysu - powiedziała była posłanka Kukiz'15.

Autor:kk/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24