Najnowsze

Najnowsze

Dziennikarze ANSA - największej agencji prasowej we Włoszech - zaczęli czterodniowy strajk. Powodem są planowane zwolnienia dziennikarzy, uzasadniane reorganizacją firmy.

Pogranicznicy znaleźli w wysokich Bieszczadach trójkę martwych dzieci. - Możemy przypuszczać, że dzieci zmarły z powodu wychłodzenia i wycieńczenia. Wszyscy ubrani byli w letnią odzież, jedna z dziewczynek nie miała nawet butów - poinformował prokurator rejonowy w Lesku Zygmunt Słabik.

Zasady naboru do policji będą prostsze i bardziej elastyczne. Będzie można m.in. zgłaszać się do niej w dowolnym momencie, poprawiać niezaliczone testy, a potknięcie na jednym z etapów nie będzie dyskwalifikujące – zapowiada szef MSWiA Władysław Stasiak

Gosiewski (Wincenty, nie Przemysław) będzie miał pomnik na Mazurach. Upamiętnienia hetmana zasłużonego podczas potopu szwedzkiego chce rodzina. Miejscowi nie są zachwyceni - pisze "Gazeta Wyborcza"

Czeczeńskie dzieci zginęły przekraczając "zieloną granicę". Dlaczego matka nie poprosiła o azyl? - Polska nie chce uchodźców, przez wiele lat byli z naszych granic zawracani - mówi portalowi tvn24.pl przewodniczący Komitetu Polska-Czeczenia Adam Borowski.

Obyło się bez niespodzianek - prezydencki kandydat, Wiktor Zubkow został nowym premierem Federacji Rosyjskiej. Zmiany w rządzie i rozwój potencjału wojskowego Rosji zapowiedział podczas wcześniejszej debaty w parlamencie.

- To niesprawdzone kłamstwo. Dam szansę Komorowskiemu na przeprosiny przed skierowaniem sprawy do sądu - powiedział w TVN24 Michał Kamiński. Bronisław Komorowski zarzucił na antenie TVN24 ministrowi Kamińskiemu, że ten prowadzi interesy na Ukrainie.

Portugalscy śledczy, badający sprawę zaginięcia małej Madeleine McCann, zdobyli kopię pamiętnika jej matki - podaje BBC. Kate McCann skarży się w pamiętniku na uciążliwość córki.

"O prawdę i godność" - będzie walczyć Samoobrona. Z takim hasłem chce wejść do parlamentu. A dziś oficjalnie rozpoczęła walkę o głosy wyborców. - Prawda nas wyzwoli - powiedział w przemówieniu inaugurującym kampanię wyborczą Andrzej Lepper.

Pod koniec życia Jan Paweł II był niedożywiony z powodu niemożności połykania. Należało mu wiele tygodni wcześniej założyć sondę pokarmową - pisze anestezjolog Liny Pavanelli we włoskim dzienniku "La Repubblica".

- W obecności partnerów europejskich gwarantuję, że wybory będą uczciwe i przejrzyste - zapewnia prezydent Juszczenko zebranych w Kijowie gości szczytu Unia Europejska - Ukraina, który odbywa się na dwa tygodnie przed kolejną wyborczą batalią na Ukrainie.

Od przyszłego roku, modelki występujące w Londyńskim Tygodniu Mody będą musiały udokumentować swój stan zdrowia. Nie od dziś wiadomo bowiem, że zaburzenia odżywiania są w świecie mody na porządku dziennym.

- Były sygnały, że Michał Kamiński nieźle porusza się w układach biznesowych na Ukrainie. To jest warte sprawdzenia - zasugerował w TVN24 Bronisław Komorowski. Poseł PO uważa, że nowy spot wyborczy PiS zrobiło o sobie.

- Pan Ziobro działał w dobrej wierze wykańczając mnie, no bo sądził, że ja jestem złym, nieudolnym ministrem. A pan Kaczmarek tego typu poglądy podsycał - tak marszałek Ludwik Dorn tak tłumaczył w Radiu Zet przyczyny swego odejścia z MSWiA.

- Ten biznesmen z cygarem (w spocie wyborczym PiS) to oczywiście Krazue, nie ma się co oszukiwać. A to jest przecież dobry znajomy prezydenta - powiedział w TVN24 Andrzej Lepper. Uważa, że reklamówka PiS jest nieuczciwa, bo atakowani w nim ludzie nie mają zarzutów.

Najcenniejszy świadek koronny - Jarosław S. ps. Masa - na celowniku pruszkowskich gangsterów. Mafia chce wreszcie wyrównać z nim rachunki - pisze "Super Express".

- Jest wielu ludzi w PiS - zaliczyłbym do nich także Lecha Kaczyńskiego - którzy wiedzą, że to, co dotąd robili, to nienajlepsza droga. Zwycięstwo PO wielu odblokuje - mówi Donald Tusk (PO) w rozmowie z "Faktem".