Najnowsze

Najnowsze

Nowodwór, Trzcianki i Bobrowniki - to tylko niektóre miejscowości w województwie lubelskim, które są całkowicie odcięte od wody pitnej. Mieszkańcy skarżą się: "nikt nas nie poinformował o skażeniu"!

Według najnowszych informacji 37 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w samobójczym zamachu, dokonanym w sobotę rano w porcie Dellys na wschodzie Algierii, 70 km od Algieru.

Ang Lee zdobył główne nagrody festiwalu w Wenecji - za najlepszy film, oraz dla najlepszego reżysera. Nagrody rozdano podczas wieczornej gali w Palazzo del Cinema.

- Mam wrażenie, że mamy do czynienia z tchórzami, którzy nie potrafią powiedzieć prawdy twarzą w twarz - tak Leszek Miller skomentował decyzję o niewystawieniu go na liście LiD. - Miller sam pożegnał się z Lewicą i Demokratami - ripostował Jerzy Szmajdziński w Magazynie 24.

Ponad tysiąc interwencji małopolskiej straży pożarnej w związku z ulewnymi deszczami w regionie. Zalane piwnice, gospodarstwa rolne - to skutki intensywnych opadów. Prawdopodobnie usuwanie szkód będzie trwało jeszcze 3-4 dni.

W drugim dniu wizyty w Austrii Benedykta XVI odwiedzi sanktuarium maryjne Mariazell, które obchodzi 850-lecie swojego powstania.  

- To ja przygotowałem projekt o bezpieczeństwie w szkole, a klub LPR ustawę becikową - stwierdził Roman Giertych. Lider PR uważa, że rząd Jarosława Kaczyńskiego często przypisuje sobie nie swoje zasługi.

Krótko przed rozpoczęciem salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie kanclerz Niemiec Angela Merkel wzywa niemiecki przemysł samochodowy, aby wziął pod uwagę także potrzeby środowiska i zainwestował w rozwój technik ekologicznych.

Rozpoczęła się walka o głosy wsi. - Nie ma dwóch narodów wiejskiego i miejskiego - mówił premier Jarosław Kaczyński na Kongresie Wsi Polskiej w Wierchosławiach. - Wrogami wsi są liberałowie, którzy wyznają rację, że wygrywa silniejszy, a reszta nie dostaje nic - dodał.

Tragiczny wypadek w Indiach 85 osób zginęło i ponad 60 zostało rannych w wypadku ciężarówki w indyjskim stanie Radżastan.

U nas początek jesieni, deszcze i chłód, a w Kolumbii upalny sezon dopiero się zaczyna. Na pokazie mody w mieście Cali obejrzeliśmy wszystko to, w czym warto pokazać się na plaży.

- Będą ataki na nas. Kłamstwa szczególnie pod moim adresem - stwierdził Andrzej Lepper. - My takich metod nie będziemy stosować, nasza kampania będzie merytoryczna - zapewnia lider Samoobrony.

- Polska nie zmieniła stanowiska. Nadal chcemy, aby w traktacie konstytucyjnym UE znalazło się odwołanie do mechanizmu Joaniny - zapewniła Anna Fotyga. Szefowa MSZ reprezentuje nasz kraj na nieoficjalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Unii w portugalskim Viana du Castelo.

- Nasze wnioski o odwołanie ministrów miały uzasadnienia merytoryczne i polityczne - zapewnia Bogdan Zdojewski z PO. - Były źle przygotowane, a PO stawia swój własny interes ponad interesem Polski - odpowiada PiS.

- Odwołani ministrowie szybko będą wracać na swoje stanowiska. Pan Polaczek już jest ministrem, bo dzisiaj leci na rozmowy do Chin - premier Jarosław Kaczyński zapewnia, że decyzję o odwołaniu szefów resortów podjął dla dobra Polski i oskarża PO o polityczne awanturnictwo.

- Zepsuł mi bardzo udane wystąpienie! Dostałem po nim 60 sms-ów gratulacyjnych - skarżył się na Romana Giertycha na antenie TVN24 Jacek Kurski. Większość gazet oceniła, że we wczorajszej utarcze w Sejmie, to lider LPR był górą.