Najnowsze

Najnowsze

- Defilada kosztowała około miliona złotych. Ale nie jest to nadmierny wydatek, jeśli ponosi się go raz na 30 lat - tłumaczy minister obrony Aleksander Szczygło w Polskim Radiu.

Trudne chwile dla przyszłych matek w Poznaniu. Okazuje się, że brakuje łóżek dla kobiet, które mają urodzić. Zdarza się, że gdy poród nie jest zaawansowany, szpital odsyła przyszłą matkę do innej placówki.

Tysiące fanów Elvisa Presleya zjeżdża z do Memphis w stanie Tennessee, by wziąć udział w obchodach przypadającej w czwartek trzydziestej rocznicy śmierci króla rock and rolla.

- Były sygnały, iż może być próba skompromitowania mnie bądź nawet wyeliminowania. Dlatego nagrywałem rozmowę z Andrzejem Lepperem i dostałem ochronę BOR - zdradził Zbigniew Ziobro.

Kosmiczny spacer amerykańskiego astronauty Ricka Mastracchio zakończył się szybciej niż planowano. Zauważył on niewielką dziurę w lewej rękawicy swojego skafandra i musiał wrócić do wnętrza promu.

Według danych MSWiA starymi dowodami posługuje się jeszcze 7 mln Polaków. Jak pisze "Rzeczpospolita" milion z nich nie zdąży starego dowodu wymienić przed końcem roku, a to może oznaczać kłopoty.

250 osób rywalizowało o miano najszybszej drużyny w 25 spływie wanien w Dinant w Belgii. Tematem przewodnim była historia miasta.

To prawdopodobnie największy samobójczy zamach w historii Iraku. We wtorkowej masakrze na północnym zachodzie kraju zginęło co najmniej 250 osób. Telewizja CNN twierdzi, że ta liczba może sięgnąć nawet 500.

- Entschuldigung, gehen Sie oft mit ganzen Familie fur eine Parade? Haben Sie ein Pikelhaub zu Hause? – zwykł czasem pytać po spożyciu jeden z moich przyjaciół, kultywując w narodzie stereotyp Niemca. Pytanie nigdy nie trafiło na właściwego rozmówcę… i bardzo dobrze, bo po pierwsze wyszłoby na jaw, że mój znajomy ni w ząb nie umie po niemiecku i tylko ze słownika nauczył się tych dwóch zdań, a po drugie dyskusja mogłaby nam wyjść cokolwiek niepolityczna. Bez dwóch zdań.

W lipcu zadłużenie polskich gospodarstw domowych wzrosło rekordowo. Polacy pożyczyli aż o 40 proc. więcej niż rok temu - pisze "Rzeczpospolita".

W Warszawie za łapówkę można było załatwić właściwie wszystko. Gotówkę z nielegalnych interesów przechowywano w Ratuszu, w znajdującym się na parterze pokoju numer 4. - szczegóły aktu oskarżenia układu warszawskiego opisuje "Życie Warszawy"

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do warszawskich sądów okręgowych. Jednak najprawdopodobniej nie chodzi im o sędziów a o skorumpowanych lekarzy - pisze "Gazeta Wyborcza"

Wyborcy chcą poznać okoliczności śmierci Barbary Blidy oraz kulisy prowokacji CBA, której celem był Andrzej Lepper. Komisje śledcze zajmujące się tymi kwestiami powinny powstać zanim pójdziemy głosować - wynika z wtorkowego sondażu "Gazety Wyborczej"

W Warszawie za łapówkę można było załatwić właściwie wszystko. Gotówkę z nielegalnych interesów przechowywano w Ratuszu, w pokoju numer cztery - szczegóły aktu oskarżenia układu warszawskiego opisuje "Życie Warszawy"

- Jestem związany z tradycją militarną, cenię ją, bardzo lubię. Ale tradycja wojskowa nie jest tą tradycją, która powinna dziś być wiodąca - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Leszek Moczulski

Prawie 600 tysięcy złotych kosztowała środowa defilada. Jednak tłumy zgromadzone w Alejach Ujazdowskich dowodzą, że warszawiacy lubią tego typu widowiska - koszta szacuje "Życie Warszawy"

Przeszukanie w domu Janusza Kaczmarka nie były do końca zgodne z procedurami. Prokuratorzy chcieli, żeby funkcjonariusze ABW weszli "na legitymację", ci ostatni chcieli nakazu - to ich poróżniło, pisze "Dziennik"