Najnowsze

Najnowsze

Zakład Transportu Miejskiego w Kielcach zerwał umowę o świadczeniu usług przewozowych ze strajkującym od wtorku Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji. Kierowcy MPK protestują jednak nadal, okupując zajezdnię.

Już za tydzień jeden z najważniejszych posłów Samoobrony może trafić do aresztu. PiS, PO i SLD są zgodne: jego sprawa jest jednoznaczna, więc partie poprą wniosek o aresztowanie go w sprawie seksafery - donosi dziennik.pl. Łyżwińskiemu może zostać postawionych siedem zarzutów, w tym jeden o gwałt - za który grozi kara do 10 lat więzienia.

Upychał pieniądze między starymi gazetami i teraz pluje sobie w brodę - pisze "Super Express" o Stanisławie Papieżu. Pozornie pewną skrytkę posła LPR odkryli złodzieje.

Prawo i Sprawiedliwość przed wyborami nie ma czasu na sądy partyjne i odpuszcza swoim posłom winy - pisze "Dziennik". Odpowiedzialności przed klubem unikną więc prawdopodobnie Paweł Zalewski i Jacek Kurski.

- Ziobro reżyserował, był scenarzystą i operatorem akcji w sprawie Barbary Blidy - stwierdził w TVN24 Jerzy Szmajdziński. Zdaniem szefa klubu SLD, całą akcją kierowała prokuratura.

Platforma Obywatelska może rządzić po wyborach samodzielnie - ocenił w Polskim Radiu lider tej partii Jan Rokita. - Nie trzeba straszyć ludzi mówiąc o koalicji z LiD - dodaje i dementuje doniesienia o pakcie o nieagresji, który według "Rzeczpospolitej" zawarł z Donaldem Tuskiem.

Leszek Szopa, twórca telewizyjnego hitu lat 90-tych "śmiechu warte" publicznie przyznał, że w latach 70 współpracował z Departamentem I MSW i donosił na obecnego Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Zarzeka się, że informował go o tym jeszcze w latach 70-tych i przeprasza za "gówniarstwo". Jak donosi "Rzeczpospolita" - Marszałek przeprosin nie przyjął.

Amerykańska agencja kosmiczna NASA oznajmiła, że uszkodzenie powłoki termicznej wahadłowca Endeavour jest niegroźne i nie wymaga naprawy na orbicie.

Prokuratura i ABW sprawdzą każdą sprawę, w której pojawia się nazwisko byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji Janusza Kaczmarka - donosi "Dziennik". Ma to być cena za ostrą krytykę rządu, a w szczególności ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Nawałnica nad Łodzią. W województwie łódzkim rozszalała się gwałtowna burza z porywistym wiatrem. W Pożdżenicach w gminie Zelów wichura łamała drzewa i zrywała dachy z domów.

Kontrolowanie bez uprzedzenia, po godzinach pracy i w dni wolne oraz żądanie wydania dokumentów w każdej chwili zakłada projekt, który leży już na biurku szefa rządu - donosi "Życie Warszawy".

"Augustyn Kordecki" - najsłynniejszy pociąg do stolicy, dla którego we Włoszczowie zbudowano nowy peron - zostanie zlikwidowany. Jego utrzymanie okazało się dla PKP nieopłacalne - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

Rząd naobiecywał nauczycielom, że utrzyma ich emerytalne przywileje, ale nie utrzymał. I teraz nauczyciele nie wiedzą, czy wracać do pracy, czy nie. Może będą pozywać rząd do sądu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Zorganizowane szajki wyspecjalizowały się ostatnio w kradzieżach koni. Zwierzęta znikają ze stadnin, stajni i pastwisk. Trafiają na targi, a stamtąd do ubojni we Włoszech - pisze "Dziennik".

Janusz Kaczmarek, do niedawna minister w rządzie PiS, ostro krytykuje gabinet Jarosława Kaczyńskiego i pracę szefa resortu sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry. Jak ustalił "Dziennik", śledczy i ABW mają sprawdzić każdą sprawę, w której pojawia się jego nazwisko i która w efekcie może doprowadzić do postawienia mu zarzutów.