Najnowsze

Najnowsze

Policjanci mówią o rekordzie punktowym i rekordzie głupoty zarazem. Niedaleko Lublina zatrzymali motocyklistę, który szalał na jezdni, pędząc ponad 150 kilometrów na godzinę. Po każdym przejechanym kilometrze "zarabiał" kolejne punkty karne.

Zginęło prawdopodobnie nie mniej niż 221 ludzi - za zaginionych nadal uważa się 82 osoby. Wśród śmiertelnych ofiar powodzi jest bardzo dużo dzieci - Czerwony Krzyż przedstawił nowe dane o powodzi w Korei Północnej.

Już 40 lekarzy głoduje w szpitalu w Rybniku. W Łodzi - Centrum Zdrowia Matki Polki wstrzymało przyjęcia. W strajku, który rozpoczął się 21 maja, uczestniczy kilkadziesiąt placówek, w ok. 80 lekarze złożyli wymówienia z pracy.

Trzytygodniowy festiwal "Namastey Trafalgar Square" zmienił Londyn w hinduskie miasto. Artyści z Indii zdołali tchnąć powiew bollywoodzkiego stylu w architektoniczne symbole miasta.

"Prawo i Sprawiedliwość nie planuje w najbliższym czasie zorganizowania wiecu wyborczego w Stoczni Gdańskiej" - dementuje biuro prasowe partii doniesienia "Rzeczpospolitej".

Prowadzę z Państwem ten blogowy dialog już od prawie roku, najpierw na onecie, teraz na tvn24.pl Liczba osób, które odwiedziły moje strony zbliża się do pół miliona. Liczba osób, które zechciały zostawić tu swój komentarz – nie mam najnowszych danych, ale jesteśmy w okolicach 25 tysięcy.

Do tarczy antyrakietowej - jak do każdego budzącego kontrowersje pomysłu - trudno przekonać obywateli. Zrozumieli to Czesi i stworzyli internetowy serwis informacyjny. Polskie MSZ oferuje nam zaledwie sześciostronicową informację.

Zakład Transportu Miejskiego w Kielcach zerwał umowę o świadczeniu usług przewozowych ze strajkującym od wtorku Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji. Kierowcy MPK protestują jednak nadal, okupując zajezdnię.

Już za tydzień jeden z najważniejszych posłów Samoobrony może trafić do aresztu. PiS, PO i SLD są zgodne: jego sprawa jest jednoznaczna, więc partie poprą wniosek o aresztowanie go w sprawie seksafery - donosi dziennik.pl. Łyżwińskiemu może zostać postawionych siedem zarzutów, w tym jeden o gwałt - za który grozi kara do 10 lat więzienia.

Upychał pieniądze między starymi gazetami i teraz pluje sobie w brodę - pisze "Super Express" o Stanisławie Papieżu. Pozornie pewną skrytkę posła LPR odkryli złodzieje.

Prawo i Sprawiedliwość przed wyborami nie ma czasu na sądy partyjne i odpuszcza swoim posłom winy - pisze "Dziennik". Odpowiedzialności przed klubem unikną więc prawdopodobnie Paweł Zalewski i Jacek Kurski.

- Ziobro reżyserował, był scenarzystą i operatorem akcji w sprawie Barbary Blidy - stwierdził w TVN24 Jerzy Szmajdziński. Zdaniem szefa klubu SLD, całą akcją kierowała prokuratura.

Platforma Obywatelska może rządzić po wyborach samodzielnie - ocenił w Polskim Radiu lider tej partii Jan Rokita. - Nie trzeba straszyć ludzi mówiąc o koalicji z LiD - dodaje i dementuje doniesienia o pakcie o nieagresji, który według "Rzeczpospolitej" zawarł z Donaldem Tuskiem.