Najnowsze

Najnowsze

PIątek, 7 września, 21:00 377 głosów za, 54 przeciw, 20 wstrzymujących się - przeszedł wniosek SLD o samorozwiązaniu Sejmu. Specjalne wydanie magazynu "24 Godziny" prosto z Sejmu.

„Moherowa koalicja” kontra “niespotykanie agresywna opozycja”, zaskakujące wyznania, pojedynki słowne i wątki zoologiczne – dwa lata piątej kadencji Sejmu obfitowały w wydarzenia. Jakkolwiek by je oceniać, nudno nie było. Przedstawiamy subiektywny wybór najzabawniejszych momentów.

To kapitulacja Jaroslawa Kaczyńskiego - podsumował decyzję o skróceniu kadencji parlamentu lider PO Donald Tusk. - To pierwszy krok do przełamania impasu - uznał senator PiS Zbigniew Romaszewski, również zadowolony z decyzji o samorozwiązaniu Sejmu.

Niecałe dwie godziny po tym, jak Sejm zadecydował o samorozwiązaniu, prezydent Lech Kaczyński zarządził wybory parlamentarne na 21 października 2007 roku.

Komentując decyzję Sejmu o samorozwiązaniu marszałek Ludwik Dorn powiedział, że jest to "dzień, w którym wiara w demokrację w Polsce i wiara w parlamentaryzm powinna zostać umocniona".

377 głosów za, 54 przeciw, 20 wstrzymujących się - przeszedł wniosek SLD o samorozwiązaniu Sejmu. Po głosowaniu marszałek Ludwik Dorn podpisał uchwałę o skróceniu kadencji Sejmu.

Al-Kaida zaplanowała działania, które mają spowodować "dużą liczbę ofiar, masowe zniszczenia i istotne konsekwencje gospodarcze" - ostrzega szef CIA. Ale według nieoficjalnych źródeł, nagranie orędzia bin Ladena nie zawiera otwartych gróźb.

- Niektóre wydarzenia mające miejsce w Polsce powodują, że jest mi wstyd, mi i Polakom mieszkającym za granicą - powiedział Kazimierz Marcinkiewicz w rozmowie z Justyną Pochanke.

Czym zajmują się tajscy uczniowie na lekcjach? Kręcą, jak tylko potrafią najlepiej! Ale nie w taki sposób, w jaki potrafią kręcić polscy uczniowie podczas odpowiedzi przy tablicy. Mali mieszkańcy Tajlandii specjalizują się w obracaniu w palcach długopisów.

Wcale nie dawno, tylko dziś, 7 września, w odległej galaktyce. Zbiera się Sejm i posłowie debatują nad ustawą o Euro 2012. Minister sportu referuje długo - zdaniem opozycji - zbyt długo przygotowywany projekt. Tłumaczy, że czas był konieczny na konsultacje z samorządami i ekspertami. Ustawa jasno i precyzyjnie definiuje zadania i rozdziela kompetencje.

Fotoreporterzy akredytowani w Sejmie domagają się od marszałka przeprosin za nazwanie ich "ścierwojadami". Zapowiadają, że jeśli nie przeprosi, rozważą wystąpienie na drogę prawną.

"Kurs prowokacji" i "diabelnie zły pomysł" - tak dosłownie Aleksander Kwaśniewski na łamach magazynu "Vanity Fair" określa politykę braci Kaczyńskich wobec Niemiec. Były prezydent skarży się, że jego słowa zostały przeinaczone i wyrwane z kontekstu. Dotarliśmy do tekstu wywiadu i przytaczamy kontekst.

W Wiśle Głębcach do wezbranego potoku wpadł 40-letni mężczyzna. Dostał ataku padaczki i nie uratował się z nurtów potoku. Wcześniej w Lalikach rzeka Soły porwała pracownika firmy, budującej drogę ekspresową Żywiec-Zwardoń.

Jeszcze kilka dni i skończyłby 11 lat, co jak na shar-pei’a byłoby całkiem nieźle. Moja żona dostała go na urodziny, jeszcze zanim poznała mnie. Zaraz po urodzeniu spuchł i wydawało się, że grozi mu śmierć, ale udało się go odratować, przez co był jeszcze bardziej kochany. Tym razem się nie udało.

Starymi dowodami osobistymi będzie można posługiwać się do 31 marca 2008 roku, a nie do 31 grudnia 2007 roku. Sejm przegłosował dziś ustawę wydłużającą termin wymiany dokumentu, ale zachęca, by Polacy zrobili to jak najszybciej.

Do wyborów ruszą dwa LiD-y. Startować zamierza nowa partia Lewica i Demokraci, założona przez działaczy wywodzących się z Młodzieży Wszechpolskiej, a także istniejąca od roku koalicja partii lewicowych LiD, ze znanymi politykami: Olejniczakiem czy Borowskim.