Najnowsze

Najnowsze

W Holandii otwarto klinikę dla osób obgryzających paznokcie. W cztery tygodnie można pozbyć się tego nawyku na zawsze - twierdzi pomysłodawca przedsięwzięcia Alain-Raymond van Abbe.

Palestyńska rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy eksplodowała w bazie wojskowej w Izraelu. Według BBC, rannych jest 69 żołnierzy, w tym kilku ciężko. Do ataku przyznała się radykalna organizacja palestyńska Islamski Dżihad. W Izraelu żądają odwetu.

- Orlen chce sfinansować inwestycje w Płocku, bo jest to okręg wyborczy ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego. To polityczna korupcja - uważa Marek Borowski (LiD). Rządowi dostało się też za "demolowanie" finansów państwa.

Ppłk Jarosław Kaczyński, były wiceszef BOR, został słusznie odwołany ze stanowiska - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Podpułkownik twierdzi, że stracił pracę, ponieważ nazywa się tak samo jak premier.

- Nie jesteśmy przeciw bogatym. Ale przypominamy: prawo jest jednakowe, dla biednych i dla bogatych - podkreślił Lech Kaczyński. Prezydent bierze udział w uroczystościach upamiętniających zwycięstwo polskich wojsk nad niemieckimi w 1939 roku pod Mszczonowem.

Cała Polska pasjonuje się teraz tym co, robi Jan Rokita. Ale ja problemom ambicjonalnym Rokity poświęcę trzy minuty, i potem wrócę do spraw krakowskich - oświadczył Paweł Sularz, szef krakowskiej PO.

Prezydent Lech Kaczyński powołał we wtorek dziesięciu kolejnych ministrów. Na swoje stanowiska wrócili więc m.in. Zbigniew Ziobro i Przemysław Gosiewski. Funkcje szefów resortów odzyskali już wszyscy odwołani w piątek ministrowie.

Po 30 tys. euro łapówki płacili kandydaci na medycynę i stomatologię za "pomoc" w zdaniu egzaminu wstępnego na uniwersytecie w Bari na południu Włoch.

Ekranizacje książek o Harrym Potterze przyniosły do tej pory więcej zysków niż wszystkie filmy z serii o Jamesie Bondzie.

- W Samoobronie jest miejsce dla wszystkich ludzi patriotycznej lewicy - oświadczył na konferencji prasowej we Wrocławiu Andrzej Lepper. Nie wykluczył, że także dla Leszka Millera.

Być może po dniu bez papierosa i dniu bez samochodu Francuzi doczekają się dnia bez Sarkozy'ego. Grupa osób wystosowała apel o niepokazywanie prezydenta w telewizji przez jeden dzień w roku.

"Nie wierzyłem, że informacje w radiu nie są nową edycją "Wojny Światów", ten dzień zapamiętam do końca życia" - tak Radek, jeden z naszych internautów, który sześć lat temu był w USA, wspomina tragiczny poranek 11 września.

W szóstą rocznicę zamachów na World Trade Center lider terrorystycznej Al-Kaidy oddał hołd jednemu z 19 zamachowców z 11 września. W Internecie pojawiło się nowe nagranie Osamy bin Ladena.

Zagrożonym wyginięciem gorylom grozi kolejne niebezpieczeństwo. W Demokratycznej Republice Konga wiele z nich ginie w wyniku starć pomiędzy żołnierzami a grupami rebeliantów.

W centrum Ankary odnaleziono samochód wypełniony przygotowanymi do detonacji materiałami wybuchowymi. Policyjnym saperom udało się rozbroić bombę na czas.

Światowej klasy austriacki pianista jazzowy Joe Zawinul zmarł w wiedeńskim szpitalu. Miał 75 lat.

Zabójca czteroletniej Ani z Włocławka, Bogumił T. został uznany za niepoczytalnego - dowiedziała się TVN24. Morderca nie trafi do więzienia, czeka go przymusowe leczenie psychiatryczne w zamkniętym zakładzie.