Najnowsze

Najnowsze

Ponad 13 tysięcy zł przywłaszczył sobie kielecki listonosz. Torbę z listami wrzucił w zarośla i wyruszył na zakupy. Po listonosza wyruszyli policjanci...

W Kostrzynie nad Odrą rozbrzmiewa już muzyka: rozpocząl się Przystanek Woodstock. To trzynasta edycja festiwalu Jurka Owsiaka.

Państwowa Komisja Wyborcza odesłała sprawozdania finansowe PiS i SLD do kosza. Pokazujemy co spowodowało negatywną decyzję urzędników i o jakie sumy chodziło. PiS poległo przez wpłaty na kwotę ok. 188 tys. zł, a SLD na kwotę ok. 131 tys. zł

Rejon Darfuru - to kolejne miejsce, gdzie już wkrótce mogą pełnić służbę polscy żołnierze. Ministerstwo Obrony Narodowej rozważa wysłanie około 150 żandarmów na pogranicze Sudanu z Czadem.

Lubelska prokuratura bada, gdzie trafiły i gdzie wciąż mogą się znajdować zabrudzone strzykawki. Śledczy badają również, czy nie mają one związku z falą zachorowań na sepsę. Resort zdrowia wyklucz ataką możliwość.

Wstrzymane dotacje z budżetu to ogromny problem dla finansów partii - uważają eksperci. Jednocześnie dodają, że nowe wybory i nowa kadencja Sejmu anulują skutki kary nałożonej przez PKW.

- Nie jesteśmy w stanie kontrolować osób, które wpłacają na nasze konto. My te pieniądze od razu zwróciliśmy - tłumaczy Adam Bielan. Europoseł dodaje, że PiS odwoła się od orzeczenia PKW. Podobnie argumentuje SLD,

- Zostawiam sprawę IPN. Ja już rozgrzeszyłem sędziego Andrzeja Kryże - mówi Bronisław Komorowski o postępowaniu Instytutu Pamięci Narodowej w sprawie wiceministra sprawiedliwości.

Chociaż jego ojczyzna słynie raczej z codziennej herbatki o piątej po południu, to właśnie jemu udało się zrobić najsmaczniejszą i najlepiej przyrządzoną na świecie kawę. Brytyjczyk James Hoffman wygrał Mistrzostwa Świata Baristów w Japonii.

Pluton saperski wraz z chemikami z Marynarki Wojennej zbadali zawartość beczek, które morze wyrzuciło wczoraj na plażę w Kołobrzegu. - Nie zawierały substancji chemicznych - informuje sztab kryzysowy.

Nie mogą poddać się eutanazji we własnym kraju, więc jadą tam, gdzie jest legalna. Do Szwajcarii. - Nie możemy zabronić im wyjazdu - mówi czeski MSZ.

Samoobrona rozważa złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego "kulis działania Prawa i Sprawiedliwości" - zapowiedział rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski.

Prawie 1,6 mln zł kosztowało samorząd województwa podlaskiego przeprowadzone w maju referendum w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa przez dolinę rzeki Rospudy. Referendum ze względu na frekwencję jest nieważne.

50 zarzutów usłyszał Rafał K. ps. Królik - jeden z szefów gangu specjalizującego się w kradzieżach luksusowych i dostawczych samochodów.

W Szczecinie trwają gorączkowe przygotowania do finału międzynarodowych regat The Tall Ships Races. Do portu wpłynęła już pierwsza, meksykańska, jednostka. W sumie będzie ponad sto żaglowców.