Najnowsze

Najnowsze

Syreny zabrzmiały w całej Warszawie. Hołd powstańcom oddali zgromadzeni na Powązkach przedstawiciele władz, Kościoła i zwykli przechodnie.

Wicepremier Przemysław Gosiewski trafił do szpitala w Koszalinie. Skarżył się na silny ból brzucha. Jak dowiaduje się tvn24 po konsultacjach w izbie przyjęć opuścił szpital.

Niemcy niewiele wiedzą o Powstaniu Warszawskim, a temat tych kart niechlubnej historii Niemiec pojawia się w mediach tylko z okazji okrągłych rocznic. O to, ile nasi sąsiedzi wiedzą - zapytaliśmy niemieckich historyków.

- Jeśli Lepper wyjdzie z koalicji, Samoobrona pokaże mu gest Kozakiewicza - zapowiada były działacz tej partii Ryszard Czarnecki. W niedzielę Rada Polityczna zdecyduje, czy wycofać z rządu ministrów Samoobrony.

24-letni mężczyzna został zatrzymany za fikcyjny obrót złomem. Dzięki fałszowaniu dokumentacji podatkowej, zdobył od urzędu skarbowego zwrot podatku VAT w wysokości 1,65 mln złotych.

Talibowie, którzy porwali 21 Koreańczyków, nie spełnili swoich gróźb i nie zabili kolejnych zakładników - poinformował podający się za rzecznika talibów Jusuf Ahmadi. Afgański rząd potwierdza: "zakładnicy żyją".

Najwcześniej w drugiej połowie sierpnia marszałek Sejmu Ludwik Dorn zdecyduje, czy wycofa z Trybunału wniosek o zbadanie legalności Samoobrony. Rozstrzygnięcia tej sprawy przez TK chce jego poprzednik Marek Jurek.

"Taśmy prawdy" Renaty Beger doskonale nadają się do pokazania obłudy PiS - uważa rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski. Dlatego jego partia wykorzysta je w swoich klipach wyborczych.

Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu umorzyła śledztwo w sprawie domniemanego szantażowania parlamentarzystów Samoobrony za pomocą weksli podpisywanych przed wyborami w 2004 i 2005 roku.

Policjanci otworzyli ogień do kierowcy, który najpierw uderzył funkcjonariusza, a potem zaczął uciekać. Wcześniej zostali zaalarmowani, że kierowca może być pijany.

- Warszawscy powstańcy przelewali krew w obronie wolności Ojczyzny, dziś możemy przelać krew, ratując życie osobom chorym i cierpiącym - w ten sposób do udziału w dzisiejszej akcji zachęca ks. Zbigniew Surma duszpasterz honorowych dawców krwi.

Ministrowie z Irackiego Frontu Zgody spełnili swoje ubiegłotygodniowe groźby i oświadczyli, że opuszczają rząd premiera Nuriego al-Malikiego.

- Z perspektywy historii Powstanie Warszawskie można uznać za wielką wygraną Polaków - powiedział w radiowej Trójce były żołnierz Powstania, prof. Władysław Bartoszewski.