Najnowsze

Najnowsze

Sobota, 4 sierpnia, 21:00 Powierzenie Andrzejowi Kryże stanowiska wiceministra sprawiedliwości ponownie wzbudza krytykę, wydaje się bowiem być zaprzeczeniem idei dekomunizacji, o którą gorliwie walczyło PiS.

Turystyczny autokar, wiozący hiszpańską wycieczkę zderzył się z ciężarówką - informuje egipska policja. Cztery osoby nie żyją, 37 jest rannych.

Ekspedycja na dno Oceanu Arktycznego kosztowała 100 milionów rubli - ujawnił na antenie radia Echo Moskwy jej główny organizator. Rosja nie kryje ambicji dołączenia Arktyki do swej strefy ekonomicznej.

O podejrzanych kontaktach posła Samoobrony Mateusza Piskorskiego donosi "Wprost". Tygodnik przytacza wypowiedź rosyjskiego dziennikarza Filipa Leontiewa, który o rzeczniku Samoobrony mówi: - To nasz polityk i agent wpływu w Polsce...

Dwóch Palestyńczyków zginęło, a sześciu zostało rannych, gdy samochody, którymi podróżowali w Strefie Gazy ostrzelało izraelskie samoloty.

Andrzej Lepper uczestniczył we mszy św. na Jasnej Górze, ale wbrew spekulacjom mediów nie spotkał się po niej z politykami LPR i o. Tadeuszem Rydzykiem. Tego ostatniego w ogóle nie ma w kraju - oświadczyło Radio Maryja.

Syn przywódcy Libii Muammara Kadafiego, Sejf al-Islam, zapewnił, że kontrakt na dostawy broni podpisany przez Libię z Francją nie był "rekompensatą" za zwolnienie porzez Trypolis bułgarskich pielęgniarek.

Przez następne pięć lat w tureckim parlamencie będą siedzieć obok siebie rządzący umiarkowani islamiści z Partii Sprawiedliwości i Rozwoju, tureccy nacjonaliści i po raz pierwszy od 16 lat posłowie kurdyjscy.

Z winem trzeba postępować ostrożnie. Jeżeli przesadzi się z ilością - cierpi głowa, jakością - wątroba, mądrością - cierpi zgromadzone przy stole towarzystwo. Wczoraj przesadziłem z tym pierwszym, ale za to zobaczyłem jak kto innny przesadza z ostatnim. Kupa śmiechu.

Imigranci, którzy padli ofiarą przemocy ze strony pracodawców bądź byli przez nich w poważnie wykorzystywani i zmuszani do pracy przymusowej otrzymają zezwolenia na pobyt. To decyzja szefa włoskiego MSW.

Dwie kaczki krzyżówki, które znaleziono martwe w pobliżu jeziora Speichersee koło Monachium, były zarażone groźnym także dla ludzi szczepem H5N1 wirusa ptasiej grypy - podają niemieckie media.

Miłośnicy kosmicznej sagi spotkali się w Gorzowie. Impreza, na której mnóstwo było przebranych za filmowe postacie fanów, miała jednak ważny cel - zrealizować kolejny projekt fundacji "Mam Marzenie".

Prawie setka statków wpłynęła do do portu w Szczecinie na finał regat The Tall Ships' Races. Imprezie przyglądają się miłośnicy żeglarstwa z całej Polski.

To będzie jego debiut na igrzyskach. Do tej pory największym sukcesem 24-latka było zdobycie złota na mistrzostwach świata w 2005 roku. Na mistrzostwach globu był już cztery razy, trzykrotnie stając na podium. Na igrzyskach wystąpi w konkurencji C2 na dystansie 1000 metrów.

27-letni mistrz świata, który jeszcze nie miał okazji wystąpić na igrzyskach olimpijskich. Prawo startu na igrzyskach zapewnił sobie podczas ubiegłorocznych zawodach w Duisburgu. Wystąpi w konkurencji kanadyjek na 500 metrów.