Najnowsze

Najnowsze

Wiemy już co łączy polityków ponad politycznymi podziałami. Jest to miłość do tańca i muzyki; wielu z nich bez trudu nabrało się na uczestnictwo w nieistniejącym telewizyjnym programie - donosi "Super Express".

Policja szuka przestępców wśród pielgrzymów - wśród uczestników 296. warszawskiej pielgrzymki znajdzie się kilku takich, którzy trafią tam z powodów wcale nie religijnych - będą to tajniacy polujący na kieszonkowców - donosi "Życie Warszawy".

Samorząd lekarski postanowił walczyć z alholizmem w służbie zdrowia - lekarze uzależnieni od alkoholu staną przed wyborem: przymusowy odwyk, albo bezrobocie - pisze "Życie Warszawy".

Polacy chcą mieć ordynację większościową - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita". Z sondażu przeprowadzonego przez gazetę wynika, że większość z nas chce głosować na konkretnych polityków, a nie na partyjne listy.

W 2006 r. firmy hazardowe wpłaciły do budżetu 1,7 mld zł. W tym roku na pewno pobiją ten rekord, twierdzi "Puls Biznesu".

Jednoosobowa sala z łazienką, ochrona i pomoc lekarska. W takich warunkach, mimo strajku lekarzy i pielęgniarek, kuruje się Andrzej Lepper. Wie, co robi. Jeszcze tylko dwa miesiące przysługują mu prawa wicepremiera. Dlatego do szpitala bródnowskiego zawiozła go rządowa limuzyna, a jego komfortu na co dzień strzeże aż dwóch ochroniarzy BOR - pisze "Fakt"

- Tusk będzie dworzaninem przy królu Kwaśniewskim. Lider PO sam uruchamia mechanizm, który prędzej czy później sprowadzi go do tej roli. Zresztą już to się dzieje - mówi w obszernym wywiadzie dla "Faktu" premier Jarosław Kaczyński

75 proc. uczestników najnowszego sondażu "Rzeczpospolitej" nie chce już głosować na partyjne listy, lecz na konkretnego kandydata.

Minister spraw zagranicznych Anna Fotyga leci do Portugalii. Szefowa polskiej dyplomacji spotka się ze swoim portugalskim odpowiednikiem Luisem Amado.

Państwowa Komisja Wyborcza oceni dziś sprawozdania finansowe partii politycznych. Odrzucenie takiego sprawozdania może oznaczać dla partii utratę subwencji budżetowej na następne trzy lata.

Czy Amerykanie nie zawieszą już na swoich choinkach zdobionych ręcznie bombek z Piotrkowa? - zastanawia się "Dziennik Łódzki". Firma Szkło Dekor, która prawie całą produkcję ozdób choinkowych eksportuje do USA, znalazła się na skraju bankructwa. Powodem jest spadająca cena dolara, który jest najtańszy od 11 lat.

Kolejka o długości 2400 metrów, będzie przewozić na Świąteczny Kamień w narciarskim kompleksie Szrenicy 1400 osób w ciągu godziny. Ma to być jeden z najdłuższych wyciągów w całych Karkonoszach. Zakup urządzeń i ich montaż ma kosztować około 20 mln zł, informuje "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska".

Wakacje na półmetku, a tymczasem już w pierwszej ich połowie ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej interweniowali ponad 250 razy, informuje "Dziennik Zachodni".

Pomniki dwóch papieży: Pawła VI i Jana Pawła II staną w Fatimie, zapowiada "Gazeta Krakowska". Ich poświęcenie odbędzie się 13 października, w 90. rocznicę ostatnich objawień.

Prezes IPN Janusz Kurtyka, ambasador Rosji Władimir Grinin i dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski będą dziś w siedzibie Muzeum promować książkę "Powstanie Warszawskie 1944 w dokumentach z archiwów służb specjalnych".

385 mln zł zaoszczędzili Polacy po zlikwidowaniu podatku od darowizn dla najbliższej rodziny - informuje "Rzeczpospolita" i zastanawia się, czy utrata takich pieniędzy przez budżet nie spowoduje powrotu tego podatku.

Piłkarski klub Zagłębie Lubin zamierza zmienić image swych kibiców. Obok tradycyjnego klubowego szalika będą oni mogli wkrótce prezentować klubowe łańcuszki ze srebra czy złota, piersiówki, a na ich rękach mogą się pojawić pierścienie czy sygnety z logo Zagłębia, zapowiada "Trybuna Robotnicza".

Przyczyną katastrofy Airbusa był ludzki błąd, bądź awaria komputera pokładowego; brazylijscy śledczy wykluczyli inne możliwości.

Młodzi kierowcy z Polski stanowią zagrożenie na brytyjskich drogach. Polacy jeżdżą z nadmierną prędkością, mylą się na rondach i prowadzą pod wpływem alkoholu.