Najnowsze

Najnowsze

Aby zablokować przestępcom drogę do Sejmu, potrzebna jest zmiana w Konstytucji. Ze zmianami bardzo spieszy się PiS, a terminy są tak napięte, że o powodzeniu decydować mogą nawet godziny - pisze "Gazeta Wyborcza"

Opieszałość obywateli z wymianą starych dowodów osobistych spowodowała, że potrzebna jest pilna nowelizacja ustawy o ewidencji ludności. W przeciwnym wypadku trzeba będzie wydać 50 mln publicznych pieniędzy na dodatkowe maszyny do produkcji nowych dowodów - czytamy w "Dzienniku".

PiS oficjalnie rozpoczyna kampanię wyborczą - informuje "Dziennik". Na ulicach miast pojawią się dzisiaj czarno-białe plakaty z hasłem "Premier Kaczyński: zasady zobowiązują". Tak jak dwa lata temu, PiS w wyborczym wyścigu zajął pole position.

Trzy osoby zginęły na miejscu, a cztery w stanie ciężkim trafiły do szpitala - to bilans nocnego wypadku na drodze krajowej nr 4. Między Bolesławcem a Zgorzelcem zderzyły się dwa tiry i bus.

PiS oficjalnie rozpoczyna kampanię wyborczą - informuje "Dziennik". Na ulicach miast pojawią się dzisiaj czarno-białe plakaty z hasłem "Premier Kaczyński: zasady zobowiązują".Tak jak dwa lata temu, PiS w wyborczym wyścigu zajął pole position.

Rośnie liczba ciężkich przestępstw - ostrzega "Super Express". W porównaniu do lat poprzednich daje się zauważyć, że jest to tendencja o trwałym charakterze.

Stocznia Gdańska od dawna jest w centrum uwagi Unii Europejskiej. Zakład przez długi czas otrzymywał publiczne dotacje, co jest sprzeczne z unijnym prawem wolnej konkurencji. Do 21 sierpnia stocznia miała przedstawić plan restrukturyzacji zakładu - pisze "Rzeczpospolita".

Normy zanieczyszczenia powietrza w stolicy przekroczone są w niektórych miejscach aż dwukrotnie. "Życie Warszawy" publikuje alarmujący raport o stanie czystości powietrza w stolicy.

Około 2 tysięcy osób demonstrowało w miejscu spotkania najważniejszych polityków Ameryki Północnej. Doszło do starć, w których policja zmuszona była użyć gazu łzawiącego.

Poniedziałek, 20 sierpnia, 21:00 Nie przyjąłbym propozycji kandydowania na szefa Rady Ministrów, gdyby zaproponowałby mi to Andrzej Lepper, powiedział Janusz Kaczmarek w programie "Kropka nad i". Szef Samoobrony skomentował tę wypowiedź w programie Magazyn 24 godziny.

Każdy Polak dopłaca do emerytury rolnika rocznie ponad 1000 zł. Nadchodzące wybory to okazja by przyjrzeć się planom reformy KRUS - pisze "Puls Biznesu"

Politycy przygotowują się do nadchodzących przedterminowych wyborów. Są już pierwsze przymiarki do układania list wyborczych - pisze "Rzeczpospolita".

Na trasę linii 36 w Warszawie wyjechał w poniedziałek - najdłuższy w Polsce - tramwaj niskopodłogowy. Pojazd, którym mieszkańcy od wtorku będą mogli jeździć w godzinach szczytu na trasie Wyścigi-Marymont, zabiera ponad 220 osób.

Ministerstwo Finansów przyśpieszyło tempo prac legislacyjnych nad projektem nowej ustawy o nadzorze bankowym. Pośpiechowi sprzeciwia się Komisja Nadzoru Bankowego. Obawia się o jakość ustanawianego prawa - pisze "Parkiet"

Działalność Piotra Tymochowicza jest powszechnie znana. Specjalista od kreowania publicznego wizerunku wchodzi w alians z Krzysztofem Rutkowskim. Chcą razem szkolić jak zyskać popularność i sukces medialny - pisze "Dziennik Łódzki"

Kolejna rozprawa w procesie byłej wiceminister kultury w rządzie SLD, Aleksandry Jakubowskiej, której prokuratura zarzuca bezprawne przerobienie projektu ustawy medialnej, poprzez usunięcie z niego słowa "lub czasopisma".

Urzędnicy zachęcają mieszkańców, by rezygnowali z foliowych toreb na zakupy. Miasto z pieniędzy przeznaczonych na działalność proekologiczną sfinansowało promocję bawełnianych toreb wielokrotnego użytku - czytamy w "Gazecie Lubuskiej"

Nadchodzi ratunek dla mających kłopoty z uzębieniem - za kosztowną wizytę u dentysty nie będziemy już płacić sami. W rozmowie z "Gazetą Prawną" szef NFZ, Andrzej Sośnierz deklaruje, że połowę ceny wizyty będzie płacić Narodowy Fundusz Zdrowia

Kilkadziesiąt milionów złotych będzie kosztować fabryka produkująca biopaliwa. Zbudują ją w podszczecińskich Policach Portugalczycy - czytamy w "Kurierze Szczecińskim".

Gangster-biznesmen nadzorujący działalność rezydentów rosyjskiej mafii w kilkudziesięciu krajach Europy i w obu Amerykach miał dostać zlecenie na zlikwidowanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - pisze "Nasz Dziennik"