Najnowsze

Najnowsze

Na autostradzie A2 w Nagradowicach, między Poznaniem a Wrześnią urodziła się dziewczynka. Poród odebrał taksówkarz, który wiózł jej matkę oraz pracownik ochrony punktu poboru opłat.

Odnalazła się Beata Sawicka, była posłanka PO złapana przez CBA na gorącym uczynku przyjmowania łapówki. – W poniedziałek sama zgłoszę się do prokuratury – zapewniła w rozmowie z reporterem TVN24.

PSL chce, aby prof. Lena Kolarska-Bobińska została ministrem pracy - informuje "Rzeczpospolita". - Słyszałam, że moja kandydatura jest brana pod uwagę - mówi sama zainteresowana.

- Ta koalicja nie będzie łatwa, bo nie będziemy ukrywali różnic, które nas dzielą. Ale to może być koalicja twórczego kompromisu - uważa Waldemar Pawlak. Lider ludowców zapowiedział też, że chce zniesienia podatku Belki i reformy KRUSu.

Aleksander Milinkiewicz, lider białoruskiej opozycji, został zatrzymany przez milicję pod zarzutem organizowania nielegalnej manifestacji, gdy w Mostach w obwodzie grodzieńskim rozmawiał z mieszkańcami miasta.

- W 2012 zostanie zawieszony przymusowy pobór do wojska - ma nadzieję odchodzący minister obrony Aleksander Szczygło. Jest na to szansa, bo likwidacja obowiązkowego poboru to priorytet także nowej władzy

Prawie stu mieszkańców Augustowa (Podlaskie) zablokowało w niedzielę po południu na kilka godzin przejazd przez miasto, protestując przeciwko decyzji sądu administracyjnego o wstrzymaniu budowy obwodnicy miasta przez dolinę rzeki Rospudy.

Spotkanie prezydenta Francji z prezydentem Czadu Idrissem Debym zaowocowało uwolnieniem trzech francuskich dziennikarzy i czterech hiszpańskich stewardess oskarżonych o próbę porwania 103 dzieci z sudańskiego Darfuru. Wraz z Nicolasem Sarkozym opuścili oni już Czad. W areszcie pozostaje wciąż dziewięcioro innych Europejczyków

Premier Pakistanu Shaukat Aziz powiedział dziś, iż planowane na styczeń przyszłego roku wybory parlamentarne mogą zostać odłożone nawet o dwanaście miesięcy w związku z wprowadzonym wczoraj stanem wyjątkowym.

W najbliższym czasie Andrzej Urbański może zostać odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Jego miejsce może zająć nowy członek rady nadzorczej TVP i prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański - donosi newsweek.pl. Szef Polskiego Radia już wcześniej zaprzeczał takim spekulacjom.

Dwie osoby zginęły na miejscu, a jedna walczy o życie w szpitalu - to bilans wypadku, do jakiego doszło około godz. 10.35 w Gorzowie Śląskim (woj. opolskie). Na łuku drogi osobowy Golf czołowo zderzył się z ciężarowym Volvo. Droga nr 42 jest zablokowana.

73 osoby zginęły, a 719 zostało rannych w 603 wypadkach, które odnotowano w ciągu czterech dni długiego weekendu. Wiele z nich spowodowali pijani kierowcy. Od 31 października zatrzymano ich ponad 1,5 tys.

"Katyń" Andrzeja Wajdy został odrzucony przez komisję selekcyjną festiwalu filmowego w Wenecji - ujawnił włoski dziennik "Il Sole-24 Ore". Zdaniem autora artykułu członkowie komisji festiwalowej musieli być "ślepi" na to "przepiękne arcydzieło".

- Nie było rozmowy z Kazimierzem Marcinkiewiczem o przeciąganiu posłów Prawa i Sprawiedliwości na stronę Platformy Obywatelskiej – powiedział radiu RMF FM Donald Tusk. W ten sposób, po powrocie z Londynu zdementował medialne doniesienia.

Separatyści z Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) uwolnili ośmiu tureckich żołnierzy porwanych w zeszłym miesiącu w trakcie walk przy granicy z Irakiem.

Wysokiej rozdzielczości projektory przeznaczone do symulacji rajdów samochodowych, tablety internetowe, amatorski aparaty fotograficzne, które "nie zepsują żadnego zdjęcia", czy śpiwór, który można na sobie nosić, to tylko niektóre przykłady gadżetów, od których nasi znajomi mogą zzielenieć z zazdrości.

Na odnalezionych i odtworzonych kawałkach materiałów można odnaleźć pierwsze wyobrażenia kotów i wojowników. Odrestaurowanie starożytnych tkanin kosztowało ponad 68 tysięcy euro. W pracach brali udział archeolodzy z Peru i Francji. W przyszłym roku wystawa ma odwiedzić Paryż.

- Aleksander Szczygło ma jakiś kompleks: nie idzie mu tak dobrze w polityce, jak Sikorskiemu, nie ma takich notowań. Nadrabia więc agresywnością - ocenił Bronisław Komorowski (PO) w "Kawie na ławę".