Najnowsze

Najnowsze

Papież Benedykt XVI podczas konsystorza w Bazylice Świętego Piotra wręczył insygnia kardynalskie 23 purpuratom. Wśród nich jest przewodniczący papieskiej Rady ds. Świeckich Arcybiskup Stanisław Ryłko.

Gazety zarówno na zachodzie, jak i na wschodzie Europy poświęcają dużo uwagi expose Donalda Tuska. W większości komentarzy da się wyczuć dużą dozę optymizmu dotyczącego polityki zagranicznej nowego rządu. Pojawiają się jednak także wypowiedzi ostrożniejsze.

Trzy bomby lotnicze, 16 granatów i 47 granatów ręcznych z okresu II wojny światowej znaleziono dziś podczas prac ziemnych na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Nikt nie ucierpiał, chociaż ewakuowano 150 słuchaczy COSSW i mieszkańców okolicznych budynków.

Teraz państwo z dziećmi tańczącymi breakdance, potem szybko zapytamy, co nowego u jednego z artystów muzyki pop. Następnie break reklamowy, a po nim przypominający Mikołaja Kopernika mistrz robienia pierników zdradzi sekrety toruńskich piekarzy słodkich ciasteczek. A na końcu pan Mazur. Witamy w The Morning Show.

Na polskiej scenie politycznej pojawiła się nowa partia. Krzysztof Filipek i Danuta Hojarska zrezygnowali z członkostwa w Samoobronie i ogłosili powstanie nowego ugrupowania - "Partii Regionów". - Nie mają żadnej szansy - ocenia działaczka Samoobrony Renata Beger.

- Książka nie ocenia Wielkiej Brytanii, czy Stanów Zjednoczonych. Zawarta jest w niej krytyka wielkich światowych przedsiębiorstw, które obecne są w Iraku - zapewnił twórca publikacji Sean Michael Wilson.

Znów rozgorzał spór o speckomisję. PO nie zgadza się na Antoniego Macierewicza z PiS. - To fatalna kandydatura - ocenił premier Donald Tusk. - Platforma chce komisji pacyfikacyjnej, działającej pokątnie. To smutne, że stosuje z jednej strony uśmiech, a z drugiej pałkę - ripostuje Jarosław Kaczyński.

Oleg Orłow z rosyjskiej organizacji ochrony praw człowieka "Memoriał" oraz grupa towarzyszących mu dziennikarzy została porwana i pobita w Nazraniu w Inguszetii. W ocenie Orłowa była to prewencyjna akcja służb rosyjskich przed zapowiadanymi na dzisiaj demonstracjami antykremlowskimi.

Centrolewicowa Partia Pracy zwyciężyła w sobotnich wyborach parlamentarnych w Australii, znacząco pokonując rządzącą od lat Partię Liberalną - poinformowały australijskie media powołując się na wstępne wyniki głosowania po przeliczeniu blisko połowy kart wyborczych.

Były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha złożył w piątek do prokuratury i CBA zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku lekiem z Ivabradyna. Nie chodzi jednak o manipulacje przy liście leków, lecz o... medialne doniesienia w tej sprawie.

Statek wycieczkowy "Explorer", który w piątek zderzył się z górą lodową na wodach Antarktyki, ostatecznie zatonął po kilku godzinach od wypadku. Wszyscy rozbitkowie są bezpieczni.

Po piątkowym expose premiera posłowie zadali mu blisko pół tysiąca pytań. - Wspólnie z moimi ministrami i ekspertami całą noc przygotowywałem odpowiedzi. Czy Sejm jest gotowy na dziesięciogodzinne wystąpienie? - zaczął Donald Tusk. Szef rządu zmieścił się jednak w niespełna dwóch godzinach.

Terri, Minister i Mami wprowadzają w Japonii świąteczną atmosferę. W jaki sposób? Grają na trąbkach.

Ministrowie finansów krajów Unii Europejskiej zdecydowali, że niewykorzystane kwoty z budżetu UE na lata 2007 - 2013 zostana przeznaczone na rozwój systemu Gallileo. To europejska konkurencja dla amerykańskiego systemu GPS.

Komisja ds. Służb Specjalnych pozostanie 5-osobowa, a nie w proponowanym przez PO kompromisowym składzie 4 osób. To reakcja Platformy na zgłoszoną przez PiS kandydaturę Antoniego Macierewicza. PiS odpowiada: zatem nie będzie nas w speckomisji.

- Starałam się nie ziewać, ale nie zawsze się to udawało - tak Jolanta Szczypińska (PiS) opowiada o wrażeniach z wysłuchanego expose premiera. Posłanka zauważyła w wystąpieniu Donalda Tuska również ciekawe momenty.

W Płocku policjanci odkryli podróbki banknotów o nominalnej wartości około trzystu tysięcy złotych. Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 61-letniego mężczyznę, w którego mieszkaniu były banknoty. Jak podano - za fałszerstwa w tej skali grozi mu nawet 25 lat więzienia.

W dwóch niemal jednoczesnych zamachach w Rawalpandi, sąsiadującej z Islamabadem siedzibie dowództwa pakistańskiej armii, zginęło co najmniej 15 osób. Ofiar może być dużo więcej.