Najnowsze

Najnowsze

- Rozmowy o ewentualnej koalicji Platformy Obywatelskiej z Lewicą i Demokratami to tylko spekulacje - zaznaczył w Radiu Zet Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent dodał jednak po chwili, że w tej chwili nie ma w Polsce partii, która mogłaby zdobyć większość w Sejmie.

- Zabiegamy o głosy wszystkich uczciwych Polaków - mówi poseł PiS Marek Suski. Według "Wprost" PiS zawarł układ z o. Rydzykiem: w zamian za poparcie politycy związani z Radiem Maryja dostaną miejsca na listach wyborczych PiS.

Obrońca Stanisława Łyżwińskiego potwierdził, że przygotowuje już odwołanie od decyzji sądu o tymczasowym aresztowaniu posła w związku z seksaferą w Samoobronie. Adwokat odwołanie złoży jutro, a nie, jak podało radio RMF FM, jeszcze dziś.

"Matysiakowie" jednak nie znikną z Programu I Polskiego Radia. Jesienią pojawią się premierowe odcinki słuchowiska, choć wcześniej stacja planowała jego likwidację.

Dwaj chińscy górnicy sami wydostali się z zasypanej kopalni. Ratownicy uznali, że nie ma szans na znalezienie żywych i przerwali akcję po dwóch dniach.

Tango najlepiej tańczą... oczywiście Argentyńczycy. W ich ręce trafiły niemal wszystkie główne nagrody Mistrzostw Świata w tym tańcu. Patrzmy, słuchajmy i... uczmy się!

Anna Fotyga jest przekonana, że to Niemcy otworzyli sporny rozdział w stosunkach z Polską - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Nazwiska polityków, których miały inwigilować służby, czy czarna lista dziennikarzy autorstwa Zbigniewa Ziobry - to niektóre szczegóły tajnych zeznań byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka, które przeciekły do prasy.

Premier naciskał na szefa telewizji publicznej m.in. w sprawie śmierci Barbary Blidy i protestu pielęgniarek - twierdzi były wicepremier Roman Giertych w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

6-letnia palestyńska dziewczynka Marja Aman w nalocie straciła prawie całą rodzinę. Sama jest sparaliżowana, ale Izrael odmawia jej leczenia w szpitalu w Jerozolimie.

Andrzej Lepper jako minister rolnictwa chciał przeforsować rozporządzenie, które pozwoliłoby zalegalizować posiadane przez jego syna stado bizonów - pisze "Dziennik".

"Gazeta Wyborcza" publikuje rozmowy z byłym wicepremierem Romanem Giertychem i z prezesem TVP Andrzejem Urbańskim. Oto fragmenty tych rozmów.

- Gdyby prezes NFZ Andrzej Sośnierz dbał o pacjentów tak bardzo, jak o swoje luksusy, to polskie szpitale byłyby bogate - pisze "Fakt". I ujawnia, że Narodowy Fundusz Zdrowia kupuje limuzyny za 240 tys. zł.

Były szef PZU Życie Grzegorz Wieczerzak przechodzi do kontrataku. Wraca do biznesu, a także do spółek zamieszanych w aferę PZU Życie - donosi "Puls Biznesu".

Trudno przesądzać, jaką rolę odegrał Andrzej Lepper w korupcyjnej aferze z odrolnianiem ziemi. Nie ma jednak wątpliwości, że jako minister rolnictwa chciał przeforsować rozporządzenie do ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, które zalegalizowałoby posiadane przez jego syna stada bizonów - ujawnia "Dziennik".

Niedziela, 26 sierpnia, 17:30Nie milkną echa piątkowego nocnego posiedzenia Sejmu. Posłanka PiS Aleksandra Natalii-Świat podważa wiarygodność zeznań Janusza Kaczmarka i nazywa je "bajkami". - Słychać było, że jest cały ciąg poszlak, który układa się w dowód - ripostuje Ryszard Kalisz. A wtóruje mu Julia Pitera z PO. - To co przekazał Kaczmarek z pewnością kłamstwem nie jest - mówi posłanka.