Najnowsze

Najnowsze

Internet będzie miejscem gorącej kampanii wyborczej - zapowiada "Metro". Najpotężniejsze partie wydadzą setki tysięcy złotych na wirtualną kampanię. Tusk, Giertych, Lepper i Kaczyński zrozumieli, że zwycięstwo może im dać przekonanie - dotąd niechętnych wyborom - internautów - pisze "Metro".

Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki nie chce kupić prawa do internetowej domeny "kropiwnicki.pl". Ofertę sprzedaży wystawił informatyk ze Szczecina który jako pierwszy zastrzegł nazwę. Kropiwnicki powiedział, że "niejednemu psu Burek" i że z takiej oferty nie skorzysta - donosi "Gazeta Łódzka".

"Dziennik Polski" odkrył proceder nielegalnego handlu danymi osobowymi poszkodowanych w wypadkach drogowych. Agenci Europejskiego Centrum Odszkodowań z Legnicy błyskawicznie kontaktują się z poszkodowanymi i proponują pomoc w uzyskaniu dużego odszkodowania. Oczywiście za bardzo solidne wynagrodzenie. Skąd znają nazwiska, telefony, adresy? - Z Internetu, ale przede wszystkim od policjantów i pielęgniarek, twierdzi gazeta.

Krystyna P. z Mysłowic odsiaduje 15-letni wyrok za zlecenie zabicia męża. Na jej konto cały czas wpływa emerytura po zamordowanym. Wszystko zgodnie z przepisami - pisze "Dziennik Zachodni".

W czwartek wchodzi w życie nowelizacja prawa o ustroju sądów powszechnych, wprowadzająca możliwość delegowania sędziego bez jego zgody do innego sądu oraz 24-godzinne postępowania o uchylenie immunitetu sędziowskiego, przypomina "Gazeta Prawna".

Czarny scenariusz się spełnia. - Znaleźliśmy statystyczny dowód na transmisję wirusa ptasiej grypy z człowieka na człowieka na Sumatrze - napisali naukowcy z Seattle w raporcie opublikowanym w piśmie "Emerging Infectious Diseases".

Żona posła Stanisława Łyżwińskiego w wywiadzie dla "Dziennika" mówi, że aresztowanie jej męża to sprawa polityczna. Za kratki może więc trafić Andrzej Lepper, a "za chwilę pójdą siedzieć następni".

środa, 29 sierpnia, godz. 21:00Najpierw wybory, potem komisja śledcza. Już w Sejmie, w którym bezwzględną większość ma PO (ewentualnie w koalicji z PSL) - taki polityczny scenariusz kreśli Jan Rokita (PO) w "Magazynie 24 godziny".

- Dwie trzecie Sejmu jest zbulwersowana jak marszałek Dorn czyta zeznania Janusza Kaczmarka. Komisja śledcza jest konieczna, ale po odsunięciu PiS - mówił w "Kropce nad i" Andrzej Lepper. - Niech PO wskaże premiera, my go poprzemy - zapowiedział.

Na opakowaniach papierosów w Wielkiej Brytanii mają pojawić się nowe ostrzeżenia - postanowiły władze w Londynie. W wyniku głosowania wybrano 15 drastycznych projektów ilustrujących efekty palenia.

Siedzę w cieniu brzozy, którą zasadził mój dziadek. Czytam książki, wypoczywam przy akompaniamencie świerszczy. Sara, biszkoptowy labrador moich rodziców, wylizuje miskę.

- 57 proc. Niemców oddałoby głos na Merkel - wynika z sondażu opublikowanego w środę na zlecenie tygodnika "Stern" i telewizji RTL.

Znany śląski adwokat, pełnomocnik rodziny zmarłej podczas akcji CBA Barbary Blidy, Leszek Piotrowski czuje się zagrożony. Mecenasa niepokoi brak odpowiedzi policji, na wniosek o przyznaniu mu ochrony.