Najnowsze

Najnowsze

Od niedzieli nie ma nowych przypadków włośnicy, z soboty na niedzielę do szpitala trafił tylko jeden pacjent. -Zachorowań jest coraz mniej, to dobry sygnał - mówią przedstawiciele służb sanitarnych.

Cameron Diaz, podczas wycieczki do Peru, nieświadomie budziła oburzenie wśród miejscowej ludności. Na jej torbie widniał symbol czerwonej gwiazdy i hasła dyktatora "Służ ludziom".

Wynik badań DNA pobranego z ciała i ubrania zgwałconej 7-letniej dziewczynki z Piły wymaga uzupełnienia - poinformowała Prokuratura w Pile. Ostateczna opinia prokuratury ma powstać za kilka dni.

Strajk lekarzy przybiera coraz to nowe formy. "Hipokrates też by wreszcie nie wytrzymał" - napisali na transparentach małopolscy lekarze. Medycy z Katowic przynieśli przed śląski urząd wojewódzki m.in. kamasze dla marszałka Sejmu Ludwika Dorna.

- Uznaję działalność Jacka Kuronia za złą dla kraju. Nie chcę naruszać niczyjej czci, tylko mam takie zdanie polityczne i go nie zmienię, tylko dlatego że sądy mnie karzą karami finansowymi - mówi wicepremier.

Komisja Europejska uspokaja: zaoferowany Polsce „mechanizm z Joaniny“ będzie można dopracować podczas Konferencji Międzyrządowej. Oznacza to, że Polska może jeszcze wzmocnić zdolność blokowania niekorzystnych dla siebie decyzji Rady UE.

Wracam jako mąż. Z obolałą od tańca stopą, obrączką na ręku, no i żoną w nową drogę życia wyruszyłem dużym fiatem. Udało się dojechać. Właściwie to wszystko się udało i tak z czterdziestogodzinnej perspektywy mogę przyznać, że ślub to fantastyczna sprawa. Polecam wszystkim. No i oczywiście mam nadzieję, że z perspektywy czterdziestoletniej zdania nie zmienię.

Wieloryb znów widziany w Bałtyku. - Bacznie obserwujcie wodę - apeluje do bałtyckich rybaków dr Krzysztof Skóra ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Parlamentarzyści złoili nam skórę. I nie usprawiedliwia nas fakt, że trzy gole strzelił Kosa bo przecież gdyby nie on skończyło by się na 0 do 0. Oj niewypał, niewypał. Mówię oczywiście o naszym marnym występie, bo idea meczu zakładała by wygrały dzieci i tak właśnie się stało.

- Chcemy pokazać, że cała Warszawa jest z pielęgniarkami - tłumaczy artystka, która wpadła na pomysł by "założyć czepek" palmie stojącej na rondzie de Gaulle'a.

Po sporze z Polską na szczycie UE kanclerz Angela Merkel w dalszym ciągu stawia na "bliskie i przyjacielskie stosunki" ze swoim sąsiadem - zapewnia rzecznik niemieckiego rządu.

Domagamy się sprostowania na pierwszej stronie fałszywych oskarżeń wobec Wojciecha Wierzejskiego - powiedział szef LPR Roman Giertych.

Ulicami filipińskiego Patangas przemaszerowała kolorowa parada. Przy akompaniamencie bębnów i radosnych krzyków, w strumieniach wody z pistoletów wodnych paradowały... Pieczone świnie.

Nie należy spodziewać się przełomu - zapowiedział premier Izraela przed szczytem w Szarm el-Szejk, który ma stanowić wyraz poparcia bliskowschodnich państw dla umiarkowanych władz Autonomii.

Czyście ludzie poszaleli? Jaki sukces? Czy to naprawdę takie trudne wyściubić oczy poza czubek własnego nosa i zastanowić się, jakie będą dla Polski konsekwencje tego, co „straszliwi bliźniacy” (to w tych dniach dość popularny tytuł w zagranicznej prasie) przedstawiają jako sukces?