Najnowsze

Najnowsze

Pentagon ma gotowy plan masowego ataku lotniczego na 1200 celów w Iranie. Akcja miałaby zniszczyć militarne zaplecze Iranu w ciągu najwyżej trzech dni - informuje dziennik "Sunday Times".

Długo nie pisałam, ale też sytuacja zmienia się tak dynamicznie, że trudno ją komentować słowem pisanym. Z gąszczu słów wybrałam te wypowiedzi, które, moim zdaniem warto krótko omówić..

- PiS próbuje udowodnić, że jak Kaczmarek skłamał w jednej sprawie [spotkania z Ryszardem Krauze], to też skłamał w innych i nie warto go słuchać ani czytać dalej w Sejmie jego zeznań - powiedział w TVN24 Marek Borowski z SDPL.

- Uczniowie i nauczyciele nie mają się czego wstydzić, jeśli chodzi o poziom nauczania w polskiej szkole - mówi minister edukacji Ryszard Legutko na inauguracji roku szkolnego. W ten sposób potwierdza dość powszechną, choć zaskakującą opinię.

Nie mam stuprocentowej pewności, że Janusz Kaczmarek był źródłem przecieku w sprawie akcji CBA – powiedział minister koordynator specsłużb Zbigniew Wassermann w radiu RMF FM. Dodał, że takiej pewności nie ma również prokuratura.

W Salwadorze młodzież walczyła na ogniste kule. Nie z policją jednak i nie w proteście, ale ku pamięci. Salwadorczycy tak obchodzili święto świętego Jeronimo.

Surferzy w Muizenbergu na wybrzeżu Afryki Południowej ustanowili nowy rekord Guinessa. Na fali stanęło jednocześnie 71 osób. W taki sposób chcieli zwrócić uwagę świata na problem globalnego ocieplenia.

- Plany rozmieszczenia elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej Europie i problem Kosowa, to dla Rosji "czerwone linie" - oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

Straszny cios i wstyd - tak policjanci komentują fakt zatrzymania i prokuratorskich zarzutów dla swojego byłego szefa Konrada Kornatowskiego - pisze "Dziennik".

Wszyscy oficerowie wywiadu i kontr wywiadu wojskowego, którzy są w Afganistanie i z którymi rozmawialiśmy, to oficerowie Wojskowych Służb Informacyjnych - mówi "Trybunie" Janusz Zemke, b. wiceminister obrony i członek sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, który wraz z drugim posłem wizytował naszych żołnierzy w tym kraju.

- Kobiety chciały rozmawiać, alkohol ośmielał. Kilka razy zdradziłem żonę, nie były to jednak romanse, tylko chwilowe słabości - wyznaje były wicepremier Andrzej Lepper w "Super Expressie".

W górskim terenie między miejscowościami Detva i Hrinova w środkowej Słowacji, doszło do groźnego wypadku - autokar wpadł w przepaść. Niewiele wiadomo ani o przyczynach, ani o postępach akcji ratunkowej. Potwierdzono już jednak śmierć co najmniej sześciu osób.

Ponad 5,5 mln uczniów rozpoczyna dzisiaj nowy rok szkolny. Na swój pierwszy dzwonek czeka 376 tysięcy pierwszoklasistów, którzy prawdopodobnie najmniej odczują zmiany wprowadzone w szkołach. Pozostali uczniowie pewnie dłużej będą musieli przyzwyczajać się do mundurków szkolnych, a nauczyciele - do nowego kanonu lektur.

Czy reżyser Sylwester Latkowski – ostatnia osoba, z którą przed zatrzymaniem rozmawiał były szef MSWiA Janusz Kaczmarek – znalazł się na celowniku specsłużb? - pyta "Życie Warszawy".

Centralne Biuro Antykorupcyjne szuka dowodów na skorumpowanie Janusza Kaczmarka przez Ryszarda Krauze. Agenci sprawdzają powiązania ojca byłego ministra, Kazimierza Kaczmarka z właścicielem Prokomu – ujawnia tygodnik „Newsweek”.

Uspołecznienie szkoły to najpewniejszy sposób na wyeliminowanie pokusy ideologizacji. Szkoła nie może być miejscem realizacji interesów partyjnych czy społecznych, których celem jest oddziaływanie na świadomość dziecka, by zdobyć jego sympatię dla pewnej ideologii - pisze rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski na łamach "Rzeczpospolitej".