Najnowsze

Najnowsze

Środa, 2 października, 21:00Obserwatorzy OBWE przyjadą jednak na wybory do Polski. Wcześniej rząd Jarosława Kaczyńskiego odrzucał możliwość przyjęcia misji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Ze względu na niewłaściwą formę, w jakiej organizacja zwróciła się o to do Polski. Jacek Kurski w Magazynie 24 Godziny powiedział, że nasz rząd musiał podjąć decyzję z opóźnieniem, bo opozycja i jej zagraniczni sympatycy wpisywali wcześniej OBWE w swoją kampanie wyborczą.

CBA uzyska bezpośredni dostęp do danych o 25 milionach Polaków, które zgromadził ZUS. Umożliwia to nowe rozporządzenie wydane przez premiera Jarosława Kaczyńskiego.

– Nie będziemy roznosić ich ulotek wyborczych. Płacą tyle, co kot napłakał - mówią małopolscy listonosze. Jak informuje "Gazeta Krakowska", w urzędzie pocztowym w Wadowicach 24 na 25 listonoszy podpisało już odmowę roznoszenia ulotek do mieszkań.

Rodzice uczniów z tzw. "trudnej klasy" kontrolują zachowanie swoich dzieci. Ustalili grafik dyżurów i chodzą z nimi na lekcje - pisze "Dziennik Polski".

Najlepsze dla przedsiębiorców samorządy przeznaczają na rozwój firm co trzecią złotówkę z unijnych funduszy. Te gorsze, zaledwie co piątą. Tymczasem powinny przeznaczać na ten cel co najmniej 40 proc. otrzymanych od Unii funduszy - donosi "Rzeczpospolita".

Na wielu wydziałach w Uniwersytetu Łódzkiego nie ma do wyboru ani jednego lektoratu. Podobna sytuacja jest na Politechnice Łódzkiej - alarmuje "Dziennik Łódzki".

Dużo szczęścia mieli dwaj policjanci pilotujący kolumbijski helikopter treningowy. Podczas ćwiczeń maszyna rozbiła się o płytę lotniska w Tulua.

Przeszłość zdominowała dzisiejszą dyskusję w TVN24. Zaczęło się od babć, a skończyło na nieboszczce PZPR i telewizji publicznej. W "Bitwie" starły się dwa bieguny polskiej polityki: Izabella Sierakowska i Elżbieta Kruk. Choć debata była gorąca, zabrakło konkretów, rzeczowych argumentów i dyskusji programowej.

Ponad 20 jednostek straży pożarnej walczy z pożarem pawilonu Szpitala Psychiatrycznego w Świeciu. Ewakuacja pacjentów nie będzie jednak potrzebna.

W Warszawie są już osiedla zamknięte, a niedługo możemy mieć... zamknięty Sejm. Okrągły budynek Sejmu na Wiejskiej może odgrodzić od reszty świata płot za 5,5 mln złotych - pisze "Dziennik".

Na Ukrainie przeliczono już 99,87 proc głosów w oddanych wyborach parlamentarnych, co nie zmieniło zasadniczo wyników. Prezydent rozważa powierzenie tek ministerialnych także przedstawicielom opozycji.

Wobec wykorzystywania samobójstwa Barbary Blidy przez SLD do ataków na prokuraturę, można użyć argumentu, że za jej śmierć "odpowiada środowisko SLD" - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w Telewizji Trwam.

Grupa zbieraczy żurawin w Rosji stała się zakładnikami niedźwiedzia i utkwiła na noc na bagiennej wysepce.

26-letnia Magda Pniewska zginęła w Londynie, kiedy znalazła się w pobliżu dwóch strzelających osób. Kobietę trafiła w głowę przypadkowa kula - zmarła po przewiezieniu do szpitala. Londyńska policja wszczęła śledztwo w sprawie jej śmierci.

Po ponad dwóch miesiącach harcerze przestali pełnić wartę przy "powstańczym zniczu", który zapłonął 1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania. Płomień do jego rozpalenia przeniesiono z Grobu Nieznanego Żołnierza - dzisiaj wrócił na swoje miejsce.

Wystawa blisko 300 zdjęć skutków wojny w Czeczenii została usunięta z Parlamentu Europejskiego w kilka godzin po jej otwarciu. – Jestem przekonany, że lobby rosyjskie zażądało zdjęcia fotografii – mówi portalowi tvn24.pl Adam Borowski, przewodniczący Komitetu Polska-Czeczenia.

Trzy ulice odcięte, ewakuacja mieszkańców i ekipa antyterrorystów z ciężkim sprzętem - a powodem całego zamieszania... niewinna papryka chili. Przygotowywanie pikantnej pasty w tajskiej restauracji w Londynie wywołało chaos w dzielnicy Soho.