Najnowsze

Najnowsze

Rosjanie mają zakusy na ukrócenie prawa do występowania organizacji pozarządowych na forum OBWE - informuje Reuters, powołując się na tajny dokument Kremla. Rosyjska propozycja najwyraźniej ma jednak małe szanse powodzenia.

W grudniu 2005 roku przedstawiłem Amerykanom długofalową listę oczekiwań sprzętowych dla Wojska Polskiego. Jest ona częściowo realizowana - tak w dzienniku.pl Radosław Sikorski odpowiada na zarzuty premiera Kaczyńskiego o "arcynieprofesjonalne" zachowanie podczas wizyty w USA.

- Jarosław Kaczyński jest ciągle szefem rządu. Wolałbym, żeby twardo stanął na ziemi i żeby widział wokół siebie to co dzieje się naprawdę, a nie jakieś swoje imaginacje - w ten sposób Donald Tusk komentował dla "Faktów" słowa premiera, który stwierdził dziś, że PO zagraża demokracji.

"Bazgroł" - mężczyzna, który na łódzkich kamienicach maluje antysemickie i obraźliwe hasła, nie zostanie ukarany. Choć w ciągu ostatnich dwóch lat w Łodzi pojawiły się setki jego napisów, prokuratura nie postawi mu zarzutów. Biegli uznali, że jest niepoczytalny.

Jedna karmiąca pierś postawiła na nogi ochronę parku w Orlando. Widok zgorszył spacerowiczkę. Na jej wezwanie zareagowali nadgorliwi ochroniarze.

Krakowska policja zatrzymała speca od francuskich samochodów. Na jego tropie funkcjonariusze byli od kilku tygodni. Efekty już są widoczne - po zatrzymaniu 29-letniego krakowianina kradzieże francuskich samochodów ustały.

Albański rząd chce by na każdym nowym dokumencie tożsamości widniał wizerunek najsłynniejszej Albanki świata - Matki Teresy. Muzułmanie, stanowiący większość w kraju, są oburzeni

Mamy do czynienia z politycznym prześladowaniem ludzi głoszących inne poglądy niż większość mediów i ekipa, która wkrótce będzie rządzić - tak premier skomentował decyzję sądu o doprowadzeniu na rozprawę naczelnego "Gazety Polskiej".

Polski konwój wjechał na minę w Iraku. W wyniku wybuchu zginął 31-letni plutonowy Andrzej Filipek. Trzech żołnierzy zostało rannych, w tym jeden ciężko - stracił rękę. Są w szpitalu w polskiej bazie Echo w Iraku. Premier Jarosław Kaczyński jeszcze dziś ma podjąć decyzję o pomocy rodzinom poszkodowanych.

Aleksander Piczuszkin,, "szachowy morderca" skazany przez rosyjski sąd na dożywocie za zabicie 48 osób uważa, że "wyrok jest zbyt ostry". Skazaniec zapowiada apelację.

Radek Sikorski nie ma odpowiednich kwalifikacji by być ministrem spraw zagranicznych - uważa Jarosław Kaczyński i wyjaśnia: - Współpracując z nim odniosłem wrażenie, że jest to polityk nastawiony bardzo antyamerykańsko.

- Chcecie powrotu Dalajlamy? - krzyczał kilka tygodni temu Rongje Adraka do tłumu Tybetańczyków w mieście Lithang. Teraz chiński sąd skazał go za "działania wywrotowe" i "podżeganie do podziału Chin".

Przed sądem w Leeds rozpoczął się proces mężczyzny oskarżonego o zabójstwo 19-letniej Polki Lidii M. Jak donosi lokalna popołudniówka "Yorkshire Evening Post", oskarżony to Abobakir Mustafa Jabari, iracki Kurd, który dzielił mieszkanie z narzeczonym zamordowanej Polki, również Kurdem, 22-letnim Ajeenem Jabarem.

Nie wiadomo, dlaczego muzyk targnął się na życie. W mieszkaniu pozostawił list pożegnalny, którego treść analizują śledczy. Śmiercią artysty zaskoczeni są członkowie zespołu.

Helikopter ONZ z trzema osobami na pokładzie rozbił się podczas rutynowego lotu w północnej Liberii - poinformował rzecznik ONZ. Wiadomo, że dwóch członków załogi nie żyje, trzeci jest poszukiwany.

Już w poniedziałek łódzcy prokuratorzy będą mogli ewentualnie postawić zarzuty Andrzejowi Lepperowi w śledztwie w sprawie tzw. seksafery w Samoobronie. Tego dnia wygaśnie immunitet poselski lidera Samoobrony.

- To będzie wymagało wytrwałości, to będzie wymagało zaangażowania. Jest to bardzo trudny problem. Wykorzenienie terroryzmu jest ciężkie - tak amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice oceniła w Ankarze "kurdyjski problem", z którym od kilku tygodni zmaga się Turcja.