Najnowsze

Najnowsze

Piloci rządowych samolotów nie chcą już wozić polskich polityków. Dziesięciu z nich złożyło wypowiedzenia i odchodzi z wojska – dowiedział się tygodnik „Wprost”.

Wnioski niemieckiego kardiochirurga nie uwalniają lekarza od odpowiedzialności za błąd - pisze "Rzeczpospolita", która dotarła do treści opinii prof. Rolanda Hetzera na temat dr. Mirosława G.

Trzech panów Waglewskich w końcu nagrało wspólny krążek. Jak sami mówią musieli do tego dorosnąć. Efektu ich współpracy będzie można posłuchać na żywo już w poniedziałek w Warszawie.

Zamachowiec samobójca wysadził się podczas zebrania starszyzny plemiennej w mieście Darra Adam Khel, w północno-zachodnim Pakistanie. Zginęło 40 osób, a wiele zostało rannych.

Popularny miś z berlińskiego zoo doczekał się filmu o sobie. Niestety niedźwiadek nie mógł być obecny na premierze. Organizatorzy nie przewidzieli, że chciałby zobaczyć swoją biografię i nie przygotowali dla niego miejsca w kinie.

Nasz projekt ustawy medialnej odpolityczni polskie media. W KRRiT nie będzie w ogóle polityków - zachwalał nowelizację ustawy medialnej autorstwa PO Andrzej Halicki. - Platforma może i odpolitycznie KRRIT, ale "urządawia" media - ripostowała Elżbieta Jakubiak z PiS.

Niedziela, 2 marca, 21:00- Dymitr Miedwiediew jest technokratą, który być może będzie chciał pchnąć Rosję na nowe tory modernizacyjne. To dobrze i dla Rosji, i dla Polski – uważa Sikorski. Jego zdaniem bardzo dobrze się stało, że Donald Tusk zdążył poznać nowego rosyjskiego prezydenta podczas ostatniej wizyty w Moskwie i przedstawić mu polskie postulaty dotyczące wzajemnych stosunków.

- Proszę nie oczekiwać ostatecznych deklaracji w sprawie tarczy antyrakietowej z dnia na dzień, na przykład podczas wizyty premiera w Waszyngtonie – powiedział w "Magazynie 24 godziny” Radosław Sikorski. Nowego prezydenta Rosji szef MSZ ocenił jako „technokratę”.

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zaognia stosunki z sąsiednią Kolumbią. Na granicę wysłał czołgi, a siły powietrzne postawił w stan gotowości. Chce w ten sposób zrewanżować się Kolumbijczykom, których wojsko w pościgu za lewackimi partyzantami przekroczyło granicę zaprzyjaźnionego Ekwadoru.

Diarchia, duumwirat, dwuwładza – Rosja zmienia system rządów i wchodzi w nowy etap historii. Zamiast jedynowładcy Putina będzie nią rządził duet Miedwiediew-Putin. Dzieje Moskwy uczą, że taki układ źle się dla niej kończył. „Miodowy miesiąc” między nowym a starym gospodarzem Kremla może się skończyć szybciej, niż myślimy.

Gdy Rosjanie jeszcze wrzucali swoje głosy do urn, Władmir Putin i jego wybraniec Dmitrij Miedwiediew już zaczęli świętować zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Nic dziwnego - wynik znany był już od miesięcy.

Kim tak naprawdę jest Dmitrij Miedwiediew - człowiek, który obejmie schedę po Władimirze Putinie? Prawdziwym liberałem, czy tworem marketingu politycznego?

Dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych w wyniku wichur, które w nocy przeszły nad Polską. Strażacy interweniowali ponad 2,5 tysiąca razy. Orkan Emma był na szczęście słabszy niż się spodziewano, ale i tak w całym kraju spowodował poważne szkody.

Orkan Emma słabnie i oddala się od Polski. Wichura na szczęście była słabsza niż się zapowiadali synoptycy, ale i tak w całym kraju spowodował poważne szkody, które udokumentowali nasi internauci.

Irlandzka prokuratura może mieć trudności z postawieniem aktu oskarżenia trzem nastolatkom, podejrzanym o zabójstwo dwóch Polaków, 27-letniego Mariusza Sz. i 29-letniego Pawła K. Zeznania świadków są sprzeczne i wciąż nie wiadomo, który z nich zadawał ciosy śrubokrętem.

Tragiczna wojna w Czeczenii to skutek prowokacji rosyjskich służb, nieudolne akcje odbicia zakładników w Biesłanie i na Dubrowce miały nastawić Rosjan przeciw bojownikom z Kaukazu, a za wszystko odpowiada Władimir Putin - pisze w książce "Głową o mur Kremla" polska korespondentka Krystyna Kurczab-Redlich.

- Stanowisko polskie w negocjacjach wydaje mi się dyskusyjne, ale mam nadzieję, że Polacy dojdą do porozumienia z Amerykanami i będziemy ciągnąć razem ten projekt, gdyż leży on w interesie europejskich członków NATO - podkreślił czeski premier Mirek Topolanek, zapowiadając jednocześnie finalizację rozmów z Waszyngtonem do początku kwietnia.

- To skandal i podejrzenie o chęć "ukręcenia łba" sprawie dr. Mirosława G. - tak poseł PiS Arkadiusz Mularczyk komentuje odsunięcie prokuratora Marcina Urbaniaka od sprawy kardiochiriuga Mirosława G. Jego zdaniem to dowód na powstanie "nieformalnego układu obrońców dr. G.".

Szef Prokuratury Krajowej polecił, by sprawcę wycieku stenogramu z utajnionego posiedzenia Sejmu ścigać za złamanie tajemnicy państwowej, a nie służbowej - informuje "Newsweek". Sprawcy grozi do ośmiu lat więzienia.

Członkowie NPD domagają się zwrotu Niemcom Śląska, Gdańska, Wrocławia, Warmii i Mazur. Kwestionują liczbę ofiar Oświęcimia. Partia w zdumiewającym tempie zdobywa coraz większe zaufanie niemieckich obywateli. Mają już swoich przedstawicieli w dwóch landach. Przygotowują się do wyborów do parlamentu narodowego. Więcej w najbliższym wydaniu "Superwizjera" w poniedziałek o 23.20 w TVN.