Najnowsze

Najnowsze

Pojedynek obecnego burmistrza Kena Livingstone'a i Borisa Johnsona bez przesady można nazwać walką byka z parowozem. Choć w czwartkowych wyborach na burmistrza Londynu startuje 10 kandydatów, nie ma wątpliwości, że liczą się tylko ci dwaj.

Steve Truglia, były żołnierz brytyjskich Specjalnych Sił Powietrznych, spróbuje pobić rekord Guinnessa w skoku ze spadochronem. Steve zamierza skoczyć z wysokości ponad 35 kilometrów nad ziemią - czyli z górnych warstw stratosfery.

Długi majowy weekend przywitał nas całkiem sympatyczną pogodą, choć w północnej części kraju pada. Choć nasi widzowie piszą i o zachmurzeniu, to chyba nigdzie nie pada. Przez najbliższe cztery dni najbardziej interesuje nas oczywiście pogoda. Mamy dobrą wiadomość: będzie nieźle!

Zamiast 1 maja siedzieć w domu, lepiej spędzić dzień aktywnie - taku znało wielu mieszkańców Leszna i okolic, gdzie odbywa się doroczny rajd rowerowy. Zmagania rowerzystów na 28-kilometrowej trasie śledzi kamera TVN24.

10 osób, w tym ośmioro dzieci zostało rannych litewskiego autokaru, do którego doszło w nocy w Sosnowcu. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Wypadek prawdopodobnie spowodował kierowca TiR-a nieprawidłowo wyprzedzając inny pojazd.

- Mam nadzieję że nie będzie sporu wokół ustawy kompetencyjnej. W jej sprawie było zawarte przecież porozumienie między prezydentem a premierem. Jest coś takiego jak honor w polityce i trzeba tego przestrzegać - mówi Jarosław Kaczyński w radiowych "Sygnałach Dnia". Prezes PiS zaznaczył, że nie da się sprowokować Platformie Obywatelskiej.

Trzy ładunki wybuchowe eksplodowały w czwartek nad ranem w dwóch miastach w Kraju Basków na północy Hiszpanii. Do zamachów, w których nikt nie ucierpiał, przyznała się radykalna baskijska organizacja ETA - podało lokalne radio.

Majówka ze starożytnymi Słowianami? Dlaczego nie! Na wyspie Wolin w Centrum Słowian i Wikingów trwa Międzynarodowy Festiwal Historyczny Beltan 2008. TVN24 odwiedziła pogan, którzy w nocy z 30 kwietnia na 1 maja obchodzą święto przesilenia wiosennego.

Muzułmanie z Solapur w zachodnich Indiach mają dość osobliwy zwyczaj. Żeby zapewnić swoim nowo narodzonym dzieciom dobre zdrowie, zrzucają je z wysokości 15 metrów na płachtę materiału. Jak opowiadają, ten zwyczaj kultywowany jest już od pięciuset lat.

Dwie ofiary śmiertelne wypadku w okolicach Gryfina w zachodniopomorskiem. Tragicznie zakończyła się dla dwóch młodych mężczyzn próba ucieczki przed patrolem policyjnym. Nie mieli zapiętych pasów. Funkcjonariusze ustalają, czy kierowca samochodu nie był pod wpływem alkoholu.

Z okazji Święta Pracy ulicami polskich miast przejdą dziś pierwszomajowe pochody. W Warszawie marsze będą aż trzy - Organizują je niezależnie od siebie OPZZ wraz z głównymi polskim partiami lewicowymi, Zieloni 2004 oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Według policji te i inne przemarsze mogą spowodować spore utrudnienia w ruchu drogowym.

Pięć osób nie żyje, a dziewięć zostało rannych w kolizji statków w porcie w Sydney. Kuter rybacki zderzył się z małym statkiem pasażerskim. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

Środa, 30 kwietniaKlaps to niedopuszczalne bicie czy metoda wychowawcza - o to spierali się goście "Magazynu 24 godziny". - Klapsy dopuszczam. Dzieci potrafią wyprowadzić z równowagi - uważa Tadeusz Cymański (PiS). - Bicie prowadzi do zmian w mózgu. Trzeba je prawnie zakazać - nie zgodziła się Manuela Gretkowska.

Wybite okna, podpalone śmietniki i barykady z gruzów na ulicach Hamburga to efekty "rozgrzewki" przed świętem pracy w Niemczech. Ranny został jeden policjant. Czterech uczestników zamieszek trafiło do aresztu.

NAJlepszy sposób na majowy weekend, NAJpiękniejszy widok, NAJgorszy koszmar architektury czy NAJrzadziej występujący w Polsce ptak – NAJdłuższy weekend Europy upłynie pod znakiem NAJ. Podzielcie się z wrażeniami ze swojej majówki. Przysyłajcie zdjęcia, filmy i relacje na Kontakt TVN24.

Czerwone Ferrari 430 rozbiło się w środę w Krotoszynie (woj. wielkopolskie). Jechały nim dwie osoby. Kierowca z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. O wypadku dowiedzieliśmy się dzięki informacji przesłanej na Kontakt TVN24.

Australijskim naukowcom udało się bez ingerencji genetycznej wyhodować jabłko, którego miąższ wystawiony na działanie powietrza, po przekrojeniu, czy obraniu ze skórki, nie brązowieje. Owoc sprzedawany pod nazwą "Zaczarowane jabłko" (ang. - Enchanted) ma być hitem eksportowym kraju.

- Historia nie wybacza opóźnionych działań - powiedział podczas obchodów Dnia Pamięci Holokaustu prezydent Izraela Szimon Perez i zaapelował: kontrolujcie Iran skuteczniej, niż miało to miejsce w przypadku Niemiec hitlerowskich.