Najnowsze

Najnowsze

Zarzuty o ustawianiu konkursów są nieprawdziwe - zapewniła w TVN24 prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jej zdaniem, jeśli ktoś sprawdza się, jako pełniący obowiązki, to powinien dostać stanowisko w drodze konkursu.

W studniówkę rządów swojego gabinetu premier pierwszy raz przemówi do narodu. W sztabie Donalda Tuska trwają gorączkowe prace nad telewizyjnym orędziem szefa rządu - donosi "Rzeczpospolita".

PZPN szacuje, że bilety na euro zdoła wylosować mniej niż 5% chętnych. Nam zaoferowano sprzedaż stu biletów na mecz finałowy za 490 000 Euro. Na każdy inny mecz też moglibyśmy kupić sobie bilety. Półoficjalnie...

Tego nie potrafił nawet pojazd słynnego Pana Samochodzika. Mowa o sQub'ie - prototypowym połączeniu samochodu z łodzią podwodną. Jest on w stanie zanurzyć się w wodzie na głębokość 10 metrów.

Dziewięć jednostek straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru w dawnych zakładach drzewnych w Barlinku w Zachodniopomorskiem. Istniało zagrożenie, że ogień się rozprzestrzeni.

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, surowa zima przypomniała o sobie. Opady śniegu spowodowały wiele utrudnień na drogach i tradycyjnie zaskoczyły drogowców.

Steve Fossett, 63-letni milioner ze Stanów Zjednoczonych, znany z wielokrotnego bicia rekordu Guinnessa w różnych dziedzinach, został uznany przez sąd w Chicago za zmarłego - informują amerykańskie media.

Mamy tylko dziewięć miesięcy - jeśli do końca roku pełną parą nie ruszy budowa stadionów, autostrad, dróg i dworców z Euro 2012 możemy się pożegnać – wynika z raportu firmy PMR, do którego dotarła „Polska”.

Profesor Jerzy Nowak zamierza pozwać do sądu "Gazetę Wyborczą" i Adama Michnika za naruszenie dóbr osobistych. Przyczyną jest nazywanie go "antysemitą" i "fałszywe relacjonowanie" jego spotkania w Krakowie dotyczącego książki "Strach".

To sztuka o mitach Ameryki: o wolności, pieniądzach i sukcesie. Myślę, że te mity są dla nas Polaków bardzo ważne, bo zawsze w nas siedział jakiś kompleks Ameryki - mówi reżyser Robert Gliński o swoim najnowszym przedstawieniu "Loretta". Premiera w warszawskim Teatrze Powszechnym w sobotę.

Choć brytyjski sąd w Exeter skazał Jakuba T. na podwójne dożywocie, Polak ma jeszcze szansę na wolność. Jeśli apelacja obrońców nie pomoże, uniknąć więzienia będzie mógł dzięki ułaskawieniu przez prezydenta. Specjaliści twierdzą, że polskie prawo na to pozwala - pisze "Życie Warszawy".

Nie było Chopina. Nie było muzyki jazzowej. W Fabryce Trzciny był w piątek jednak Leszek Możdżer w wydaniu klubowym. Jak na mistrza przystało świetnie się w tym odnalazł i pokazał, że dla prawdziwego artysty nie ma zadań niemożliwych. Tylko u nas posłuchaj wywiadu z Mistrzem.

Po ciężkiej chorobie w wieku 92 lat zmarł w Kielcach generał Antoni Heda, pseudonim "Szary", legendarny dowódca Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej.

"Aleksander Kwaśniewski pokonał w debacie Jarosława Kaczyńskiego" - radośnie ogłasza na swojej stronie posłanka LiD Anita Błochowiak. Wadomość - delikatnie mówiąc - nie najświeższa, ale przeglądając strony internetowe posłów można dojść do wniosku, że dla nich czas stanął w miejscu. Dziwnym trafem dokładnie trzy miesiące temu - kiedy skończyła się kampania wyborcza.

Na pytanie czy chcą akcji protestacyjnej ze strajkiem wyłącznie odpowiadać będą pracownicy bełchatowskiej kopalni - informuje "Polska Dziennik Łódzki"

Czytnik linii papilarnych, monitory, komputery, superczułe kamery nad stołami operacyjnymi - najnowocześniejszy oddział operacyjny na Śląsku otwarto właśnie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Jastrzębiu Zdroju - informuje "Polska Dziennik Zachodni"

Nawet kilku prokuratorów może odejść z elitarnego, 14-osobowego, krakowskiego Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Czy to oznacza paraliż wielkich śledztw? Naczelnik wydziału prokurator Marek Wełna zaprzecza. Politycy Prawa i Sprawiedliwości mówią, że takie roszady kadrowe źle wróżą pracy prokuratury - donosi Gazeta Krakowska.

Z najnowszego raportu firmy PMR, do którego dotarła „Polska” wynika jednoznacznie: jeśli do końca tego roku nie zaczniemy pełną parą budowy stadionów, autostrad, dróg i dworców, Euro 2012 w Polsce się nie odbędą.

- Pielęgniarki, które były zagłuszane podczas ubiegłorocznego protestu w kancelarii premiera, domagają się wyjaśnień. Obawiają się, iż fale urządzeń uniemożliwiających rozmowy telefoniczne mogły być dla nich niebezpieczne - pisze dziennik "Polska".

Szósta ofiara strzelaniny w podchicagowskim Uniwersytecie Northern Illinois zmarła w szpitalu. Policja ujawniła, że zamachowiec to Stephen Kazmierczak, 27-letni były student tej uczelni.