Najnowsze

Najnowsze

Trudne warunki pogodowe w Brazylii. Padające od kilku dni ulewne deszcze powodują osunięcia ziemi i błotne lawiny. Zginęły już trzy osoby.

Siódmą noc z rzędu trwały w Danii zamieszki wywołane przez młodocianych emigrantów. W Kopenhadze, Aarhus, Ringsted, Slagelse i innych miastach podpalano samochody, kosze na śmieci i niszczono budynki szkół. Policja aresztowała 11 osób za wzniecanie pożarów i obrzucanie policjantów kamieniami.

Ponad 14 milionów dolarów - za taką sumę zlicytowano w Zjednoczonych Emiratach Arabskich... samochodową tablicę rejestracyjną. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na cele charytatywne i wyniósł łącznie ponad 24 miliony dolarów.

Liczba śmiertelnych ofiar samobójczego zamachu w Parachinar w północno-zachodnim Pakistanie wzrosła do 46 osób. Blisko sto osób zostało rannych. Celem terrorystów było biuro kandydata w wyborach powszechnych popieranego przez Pakistańską Partię Ludową nieżyjącej już, byłej premier Benazir Bhutto.

Albańscy mieszkańcy Kosowa są powszechnie przekonani, że niedziela będzie dniem ogłoszenia niepodległości. Premier Hashim Thaci późnym wieczorem jednak zapowiedział jedynie, że tego dnia zapadnie decyzja, kiedy dokładnie to się stanie.

W niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Kota. W warszawskim Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się uroczysta gala podczas której przyznany zostanie tytuł - Kociarza Roku 2007. Jednym z nominowanych do nagrody jest prezydent Lech Kaczyński. Ale nie tylko prezydent jest miłośnikiem zwierząt...

Kryzys w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu zakończony: wieczorem tamtejsze pielęgniarki podpisały porozumienie z dyrekcją i zakończyły głodówkę. Dostaną po 550 złotych podwyżki.

Małopolska policja trafiła na ślad szajki złodziei, którzy w ostatnich dniach oszukali kilkanaście osób w Krakowie i okolicach.

Największa afera finansowa w historii Niemiec zatacza coraz szersze kręgi. O oszustwa podatkowe podejrzewane są osoby z pierwszych stron gazet. Budżet mógł stracić na malwersacjach ponad trzy miliardy euro. Sprawę wyjaśniają służby specjalne.

Zima w Polsce znów pokazała swoje prawdziwe mroźne oblicze, tymczasem w Mielnie blisko tysiąc osób z Polski i zagranicy udawadnia, że żaden chłód im nie straszny. Nad Bałtykiem rozpoczął się w V Międzynarodowy Zlot Morsów.

"Mistrzowskim dziełem, które przywraca prawdę o Katyniu", i "historią totalitarnej obsesji kłamstwa i śmierci" nazywają francuskie media film "Katyń" po projekcji na festiwalu filmowym w Berlinie.

Sobota, 16 luty 21:00- Kiedy 26 czerwca pojechałem, aby spotkać się z pielęgniarkami w Kancelarii Premiera, pierwszą rzeczą jaką zrobiłem, to prosiłem, aby mnie połączyć przez komórkę z pielęgniarkami na zewnątrz. Udało mi się - mówił w Janusz Kochanowski w "Magazynie 24 Godziny". Według Rzecznika Praw Obywatelskich nie jest jeszcze jasne, czy do zagłuszania w ogóle doszło. - Po pierwsze jest kwestia czy było zagłuszanie, po drugie, czy mieściło się w uprawnianych organów, jeśli nie to muszą być konsekwencje - powiedział gość TVN24.

Po wypowiedzi Zbigniewa Ćwiąkalskiego sprawa zagłuszania rozmów telefonicznych pielęgniarek okupujących Kancelarię Premiera budzi coraz więcej emocji. - Minister Ćwiąkalski groził liderowi największej partii opozycyjnej - stwierdził poseł PiS Karol Karski w "Magazynie 24 Godziny".

Amerykański satelita wywołuje kolejne nieporozumienia na linii rząd - prezydent. - Ta niechęć na linii Kaczyński Tusk jest po prostu niesmaczna - oceniła w Magazynie 24 Godziny posłanka LiD Joanna Senyszyn.

- Kiedy 26 czerwca pojechałem, aby spotkać się z pielęgniarkami w Kancelarii Premiera, pierwszą rzeczą jaką zrobiłem, to prosiłem, aby mnie połączyć przez komórkę z pielęgniarkami na zewnątrz. Udało mi się - mówił w Janusz Kochanowski w "Magazynie 24 Godziny".

Większość palaczy porzuciłaby nałóg, gdyby utrudniono im zakup papierosów, nakładając na nich wymóg uzyskania specjalnej licencji - uważa Julian Le Grand doradca rządu brytyjskiego, szef wpływowej organizacji Health England. Taki dokument trzeba by odnawiać i płacić co roku 10 funtów.

Kierownictwo PSL rozważa wystawienie w wyborach do Parlamentu Europejskiego swoich najpopularniejszych parlamentarzystów. Padają takie nazwiska jak: Jarosław Kalinowski, Józef Zych, Stanisław Żelichowski, Eugeniusz Kłopotek i Andrzej Grzyb – ustalił „Wprost”.

Lech Kaczyński powiedział, że nie zamierza ułaskawić Jakuba T.- poznaniaka skazanego za brutalny gwałt na Brytyjce. - Raczej gwałcicieli nie ułaskawiam - powiedział prezydent, zaznaczając jednak, że nie ma bliższych informacji na temat sprawy Polaka.