Najnowsze

Najnowsze

Lech Kaczyński otrzymał w niedzielę nietypową nagrodę. Czytelnicy miesięcznika "Kot" postanowili uhonorować prezydenta tytułem Kociarza Roku 2007.

Do drugiej tury wyborów prezydenckich na Cyprze przeszli zwolennicy zjednoczenia wyspy. Przeciwnik rozmów z tureckimi separatystami, dotychczasowy prezydent Tasos Papadopulos został wyeliminowany.

- Jestem świadkiem, że pielęgniarki były zagłuszane – zapewnił w magazynie „24 godziny” Ryszard Kalisz. Przeciwnego zdania był Zbigniew Wassermann (PiS): - Ta sprawa jest polityczna. A minister Ćwiąkalski powinien rozważyć to zdarzenie w kontekście naruszenia prawa przez pielęgniarki – stwierdził.

W poniedziałek o godz. 16 wojskowi prokuratorzy przesłuchają ministra obrony Bogdana Klicha. Przesłuchanie będzie dotyczyć ostrzelania przez polskich żołnierzy wioski Nangar Khel.

Dwutysięczny tłum Serbów kijami i kamieniami zaatakował ambasadę USA w Belgradzie. Z kolei w Kosovskiej Mitrovicy w kierunku budynków ONZ i Unii Europejskiej poleciały granaty. To reakcja na ogłoszenie niepodległości dawnej serbskiej prowincji, Kosowa.

Są pierwsze reakcje na ogłoszenie niepodległości przez Kosowo. Dwie separatystyczne gruzińskie republiki - Abchazja i Osetia Południowa - zapowiadają zwrócenie się do Rosji i ONZ o uznanie ich niepodległości. O sytuacji w Kosowie będzie jeszcze w niedzielę debatować Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Wybór projektu Stadionu Narodowego i decyzja o jego budowie w niecce Stadionu X-lecia w Warszawie - to jedyne konkretne decyzje, jakie podjął minister sportu Mirosław Drzewiecki. Tak wynika z raportu przygotowanego przez jego resort, do którego dotarli dziennikarze "Teraz My".

Zgodnie z zapowiedziami Kosowo, należące dotąd do Serbii, ogłosiło w niedzielę niepodległość. Belgrad mówi "nie" i zgadza się jedynie na szeroką autonomię prowincji. Prezydent Serbii Boris Tadić uspokaja: - Będziemy stawiać czoło sytuacji z godnością, w sposób pokojowy i cywilizowany.

- Serbia nigdy nie uzna niepodległości Kosowa - oświadczył prezydent Serbii Boris Tadić. A premier Vojislav Kosztunica określił Kosowo mianem "fałszywego państwa". To reakcja na ogłoszenie niepodległości przez dawną serbska prowincję. Belgrad odmówił też współpracy z misją UE w Kosowie.

Pontyfikat Benedykta XVI pełen jest sprzeczności. Z jednej strony papież chce prowadzić dialog ze współczesnością, a z drugiej nawiązuje do "najbardziej autorytarnych" doświadczeń Kościoła - pisze włoski dziennik "La Repubblica".

Przywódca serbskiej cerkwi prawosławnej w wypowiedzi dla dziennika "Glas Javnosti" stwierdził, że serbska armia powinna uznać niepodległe Kosowo za teren okupowany i zmobilizować się, aby je odzyskać siłą.

My mamy orkiestrowe "światełko do nieba", a mieszkańcy Tajwanu swoje "podniebne modlitwy". Na wyspie wejście w nowy rok świętuje się bowiem nie tylko puszczeniem sztucznych ogni. Co roku, kiedy przychodzi pierwsza pełnia, Tajwańczycy wysyłają w niebo małe "latarnie", które mają dać im szczęście.

Jeżeli Lech Kaczyński nie podpisze ustawy o rozdzieleniu funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, LiD przyłączy się do PO w odrzuceniu weta. - Jeśli pan prezydent będzie chciał to zawetować, no to dobrze, no to przegra jeszcze raz, i tyle - powiedział Jerzy Szmajdziński w Radiu Zet.

Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta i urzędnicy MSZ negocjują parytet, jaki ma obowiązywać przy nominowaniu ambasadorów – dowiedział się „Wprost”.

- W sprawach umarzania długów powinniście brać z nas przykład - mówił w "Kawie na ławę" w TVN poseł LiD Jerzy Wenderlich. - To byłby dopiero kabaret - dopowiedział prezydencki minister Michał Kamiński.

Lider bułgarskich nacjonalistów Wolen Siderow ostro skrytykował plany ogłoszenia przez Kosowo niepodległości. Jego zdaniem, przywódcy Kosowa są przestępcami.

Poseł PiS, Antoni Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Chodzi o wpuszczenie szefa biura prasowego kancelarii Sejmu Jarosława Szczepańskiego do sali obrad podczas tajnego posiedzenia.

Specjalny zespół rządowy z udziałem m.in. Stanisława Cioska szuka sposobu, by nie płacić Rosjanom milionów dolarów za radzieckie licencje na sprzęt wojskowy produkowany w Polsce - donosi "Newsweek".

Prezydent George Bush poparł niepodległość Kosowa pod międzynarodowym nadzorem. Przebywający z wizytą w Tanzanii przywodca USA zaapelował również o wolne i uczciwe wybory prezydenckie w Zimbabwe.