Najnowsze

Najnowsze

Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej, poinformowała dziennik "Polska", że w przyszłości jedyną instytucją, która zajmie się wypłatami emerytur, będzie ZUS.

To nie będzie łatwy rok dla polskiej policji, twierdzi "Metro". Funkcjonariuszy i tak jest zbyt mało, ponad 5 tys. etatów jest pustych, a kolejne 5 tys. policjantów wkrótce odejdzie ze służby.

Do 500 milionów mieszkańców Unii Europejskiej za trzy lata zapukają ankieterzy urzędów statystycznych. Jak dowiedziała się "Polska", trwają przygotowania do wielkiego europejskiego spisu powszechnego. Jego częścią będą dwa spisy w Polsce. W 2010 spis rolny i w 2011 narodowy spis powszechny.

Ludzie z ABW przejęli kontrolę nad służbami wojskowymi, podkreśla pos. Antoni Macierewicz (PiS), b. przewodniczący Komisji Likwidacyjnej WSI i b. szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, w rozmowie z "Naszym Dziennikiem.

Lider lubelskiej Platformy Obywatelskiej, Janusz Palikot miesiącami nie odprowadzał obowiązkowych składek ubezpieczeniowych za pracowników - ujawnia "Rzeczpospolita". Jak wylicza, długi posła z tego tytułu przekraczają 11 tysięcy złotych.

Wtorek, 5 luty 21:00Leszek Miller twierdzi, że nie wiedział o mafijnych powiązaniach firmy Eural Trans Gaz. Według "Superwizjera" TVN do ABW trafiła notatka z ostrzeżeniem w tej sprawie, a rząd wiedział, że węgierska firma Eural Trans Gaz była kontrolowana przez Siemiona Mogilewicza, ojca chrzestnego rosyjskiej mafii.

Wtorek pod znakiem gazu od rosyjskiej mafii. Burza wybuchła po programie TVN "Superwizjer", którego reporterzy ustalili, że Polska - pośrednio - kupowała gaz ziemny od Siemiona Mogilewicza, "ojca chrzestnego" z Sołncewa. O tym, kto stoi za dostawami miał wiedzieć polski rząd.

Zniesienie embarga na polskie produkty to za mało. Nie chodzi o podpisanie dokumentu, a o widoczne rezultaty działań rosyjskich. Wtedy Polska cofnie polskie weto wobec rozmów o partnerstwie UE-Rosja - taki warunek w rozmowie z rosyjskimi dziennikarzami postawił Donald Tusk.

- Widzę ze strony niemieckiej próbę zrozumienia naszej wrażliwości - mówi Władysław Bartoszewski po rozmowach o "widocznym znaku" upamiętniającym wypędzenia. Prof. Bartoszewski wyrusza do Berlina, aby kontynuować dyskusję.

Jest pierwszy wyrok w sprawie sexafery w Samoobronie. Jacek P. - były asystent posła Stanisława Łyżwińskiego - został skazany za pomówienie w procesie który wytoczył mu radny Platformy Obywatelskiej Marek Celner.

- PiS nie przedłużał kontraktu na dostawę gazu, ale zawarł nową umowę z zupełnie innym podmiotem - zapewniał Zbigniew Wassermann (PiS). Były koordynator ds. specsłużb przekonywał, że PGNiG zawarło nowy kontrakt na dostawy gazu nie z Eural Trans Gas, a z RosUkrEnergo.

- Ciężko się słucha pana Millera, który kwestionuje wiarygodność naszego materiału - oburzał się w "Magazynie 24" Przemysław Wojciechowski, reporter "Superwizjera". - Zakwestionować można wszystko, ale raport NIK wskazuje konkretne niedociągnięcia rządu Millera... I to są fakty - podkreślił.

Krótko po 11 września 2001 roku CIA trzykrotnie zastosowała powszechnie potępianą technikę przesłuchiwania, znaną jako "waterboarding" - potwierdził we wtorek w Kongresie USA dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej Michael Hayden.

Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich potwierdza w TVN24, że polecił wykonanie kolejnych testów amunicji, z której strzelano w Nangar Khel w Afganistanie. Wtorkowa "Rzeczpospolita" spekulowała, że wadliwe pociski moździeżowe mogły być przyczyną śmierci cywilów zabitych przez polskich żołnierzy.

-Nie wiem kto dawał, kto brał - ja na pewno nie - przekonywał w Magazynie "24 godziny" Marek Siwiec, komentując materiał Superwizjera o kontrowersyjnej umowie z Euralem. Dodał, że informacje zawarte w reportażu to insynuacje, a BBN o niczym nie wiedział.

- Markowi Polowi należy się medal za renegocjację kontraktu na gaz z Rosją. Dzięki niemu nie płacimy więcej za gaz. A kontrakt z Euralem był mniej znaczący – stwierdził w magazynie „24 godziny” Leszek Miller. Były premier zapowiedział też, ze rozważa pozew przeciw dziennikarzom „Superwizjera” za „nierzetelny i niekompetentny” materiał.

- Ujawnienie aneksu do raportu o likwidacji WSI byłoby rzeczą szkodliwą, tak jak publikacja raportu. To byłby kolejny krok samobójczy - stwierdził w programie "Kropka nad i" Bogdan Klich. Szef MON uważa jednak, że aneks powinien być przesłany marszałkom Sejmu i Senatu.

- Polska "ma minimalne szanse" na bazę NATO w Powidzu - dowiaduje się nieoficjalnie TVN24 od dyplomatów NATO w Brukseli. Pod Poznaniem miała powstać baza powietrznego systemu rozpoznania naziemnego AGS.

Jeszcze kilka miesięcy temu sugerował, że nasza telewizja związana jest ze służbami specjalnymi. Z dziennikarzami tu pracującymi rozmawiać nie chciał. Bo jego zdaniem manipulujemy, kłamiemy, przeinaczamy, zajmujemy się tym, co nieistotne, groteskowe, błahe. Wielokrotnie, gdy do niego dzwoniliśmy, najpierw grzecznie dopytywał: przepraszam, z jakiej stacji?, a gdy słyszał: TVN lub TVN24, odkładał słuchawkę.