Najnowsze

Najnowsze

Prawie pięć godzin dziennie pracuje przy zajęciach domowych przeciętna Polka - wylicza "Życie Warszawy", powołując się na ostatnie badania GUS. Według dziennika, od 10 lat nie zmienia się to, że Polki pracują w domu na drugim etacie.

Parlament Serbii "anulował" deklarację niepodległości ogłoszoną w niedzielę w Prisztinie. Władze w Belgradzie do tego samego wezwały ONZ i odwołały swoich ambasadorów z Francji, Turcji i USA.

Rząd chce rozruszać budowę kolei dużych prędkości w Polsce. Sama budowa rozpocznie się jednak najpewniej dopiero od 2014 r. Może kosztować blisko 10 mld euro, podaje "Gazeta Wyborcza".

Niemal połowa Polaków (43 proc.) uważa, że rząd Donalda Tuska dotrwa do końca kadencji - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP dla "Dziennika". Ale wśród 1003 badanych, sceptyków jest niewiele mniej.

Prezydent chce zawetować projekt rozdzielenia prokuratury od Ministerstwa Sprawiedliwości. Boi się, że państwo straci kontrolę nad prokuraturą. - To nieprawda, powiedział "Gazecie Wyborczej" współtwórca projektu rządowego prof. Andrzej Zoll.

W Służbie Kontrwywiadu Wojskowego kierowanej przez Antoniego Macierewicza zaledwie 17 dni trwał kurs na pierwszy stopień oficerski, wynika z tajnego raportu, do którego dotarł "Dziennik".

Największe polskie obserwatorium astronomiczne w podtoruńskich Piwnicach, z unikatowym, wielkim radioteleskopem może stać się praktycznie bezużyteczne, bo drogowcy chcą przy nim wybudować szosę, alarmuje "Gazeta Wyborcza".

Na wtorkowym posiedzeniu rząd zajmie się projektem ustawy o ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Ma także uchwalić przedłożenie Traktatu prezydentowi do ratyfikacji. Dokument ratyfikowało już pięć państw Unii Europejskiej.

Dwuosobowa załoga kutra rybackiego zaginęła po zderzeniu z niszczycielem japońskiej marynarki wojennej. Wyposażony w najnowsze urządzenia radiolokacyjne statek uderzył w rybaków w pobliżu wybrzeży środkowej Japonii.

Typowy wystrój stacji benzynowej należącej do PKN Orlen, spółki kontrolowanej przez państwo, opisuje "Nasz Dziennik". Według tej gazety tuż przy ladzie, na wysokości oczu dziecka, obok czekolad rozkładane są prezerwatywy. Kupujący paliwo może także obejrzeć ogromną różnorodność pism pornograficznych.

Czy się stoi, czy się leży, dwa tysiące się należy! - To powiedzenie z czasów PRL jak ulał pasuje do naszych senatorów, twierdzi "Super Express". Od początku tego roku Senat zebrał się tylko dwa razy. Trzecie posiedzenie odwołano, bo wybrańcy narodu nie mieli nad czym pracować.

Do stołecznych szkół trafią komiksy i filmy o zagładzie Żydów. Mają pomóc w nauce historii i tolerancji. Już w marcu - informuje "Życie Warszawy" - ruszy pilotażowy projekt: na lekcjach uczniowie będą czytać komiks "Poszukiwanie" o nazistowskich zbrodniach na Żydach.

Główny Urząd Statystyczny ogłosił pod koniec ubiegłego tygodnia, że ceny żywności wzrosły w stosunku do ubiegłego roku o 8 proc. To najwyższy wynik od kilku lat, pisze "Trybuna".

Polki pracują średnio sześć godzin. Później przez półtorej godziny gotują, 30 minut zmywają, ponad 2 godziny i 40 min spędzają na innych pracach domowych. Nie zmienia się to od 10 lat, pisze "Życie Warszawy".

W Piwnicznej (pow. nowosądecki), tuż przy granicy, stanie pierwszy w Polsce pomnik ofiary starć polsko-słowackich w czasie II wojny światowej, informuje "Polska Gazeta Krakowska".

Choć reforma edukacji pośle sześciolatki do szkół dopiero za rok, tysiące dzieciaków trafi do nich już we wrześniu, zapowiada "Metro". Powód? - Miasta przenoszą do szkół zerówki, bo szukają wolnych miejsc w przedszkolach. Rodzice protestują.

LOT zmienia siatkę połączeń. Z letniego rozkładu, który zacznie obowiązywać od 30 marca, wypadły m.in. rejsy z Wrocławia do Brukseli oraz z Gdańska do Hamburga. Aż trzy połączenia skasowano z Warszawy: nie polecimy LOT-em do Oslo, Wenecji i Lyonu - informuje "Polska".

Skarb Państwa chce w tym roku sprzedać swoje udziały w 33 przedsiębiorstwach z Małopolski i Podkarpacia. Całkowicie sprywatyzowane mają być m.in. Elektrociepłownia Kraków, Polmos, Przedsiębiorstwo Robót Komunalnych, Cefarm oraz Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach, informuje "Dziennik Polski".

Właściciele fiatów seicento lub cinquecento muszą uważać. Złodzieje znaleźli sposób na kradzież paliwa z aut tej marki - ostrzega "Polska".

Ministrowie w Kancelarii Prezydenta dokonują przeglądu dziedzin, w których prezydent mógłby zaproponować własne projekty ustaw, informuje "Rzeczpospolita" i wyjaśnia, że chodzi o poprawę wizerunku głowy państwa.