Najnowsze

Najnowsze

Chiny sparaliżowane przez śnieg. Państwo Środka nie widziało takiej zimy od ponad 100 lat. Mróz zabił już ponad 60 osób.

Zbliża się kulminacyjny moment prezydenckich prawyborów w USA. W tzw. "superwtorek" swoich faworytów wskażą wyborcy w aż 24 stanach, w tym kilku największych. W najnowszych sondażach prowadzą Barack Obama wśród Demokratów i John McCain wśród Republikanów.

Państwowe zboże ma być sprzedawane tylko na warszawskiej giełdzie towarowej - postanowił prezes największych w kraju magazynów zbożowych, działacz PSL Andrzej Śmietanko. Na prowizji z takich transakcji zarobi inny z ludowców - pisze "Gazeta Wyborcza".

Za dnia bezwzględny i bezkompromisowy, w nocy przemienia się w poczciwego moralistę. Poseł PiS Jacek Kurski w sobotni wieczór wystąpił wraz z innymi politykami oraz dziennikarzami w krakowskiej Szopce Szoł, w roli... króliczka. W niedzielę w programie "Kawa na ławę" jego partyjni przeciwnicy próbowali zgłębiać przyczyny metamorfozy parlamentarzysty.

- Rosja to gracz globalny, a Polska regionalny. Możemy jej poważnie popsuć szyki - powiedział w TVN24 Paweł Zalewski. Jako przykład podał sprawę gazociągu. - W wyniku polskiego sprzeciwu z projektu zaczęli się wycofywać partnerzy Rosji m.in. Estonia. Dodał jednak, że wizyta Donalda Tuska w Moskwie jest niepotrzebna i nie będzie sukcesem.

- Mamy wiele pomysłów, ale nie umiemy się z nimi przebić w mediach przez laptopy i uśmiech Radka Sikorskiego - powiedział w TVN24 jeden z liderów LiD-u Marek Borowski. Dodał, że problemem jest też program, ale jak zapewniał, trwają prace nad jego stworzeniem.

Sytuacja szpitala Akademii Medycznej w Gdańsku jest nadal krytyczna. Dyrektor i związki zawodowe wysyłają list otwarty z apelem o pomoc do władz centralnych i wojewódzkich. Po zajęciu kont bankowych przez komornika, szpitalowi zagroziło zamknięcie. W miniony piątek minister Ewa Kopacz obiecała pomoc doraźną, co zapobiegło natychmiastowej ewakuacji pacjentów.

U redemptorystów rządy zaczyna nowy prowincjał - o. Ryszard Bożek. Wybór o. Bożka na to stanowisko świadczy o tym, że u zakonników dochodzą do głosu ludzie reprezentujący inny kierunek myślenia niż o. Zdzisław Klafka i o. Tadeusz Rydzyk - pisze "Rzeczpospolita"

Siły rebeliantów zostały wyparte ze stolicy kraju Ndżameny - poinformowało dowództwo wojsk rządowych Czadu. Zacięte walki o stolicę i niestabilna sytuacja w kraju spowodowały jednak, że polski resort obrony spowolnił przygotowania do wyjazdu do Czadu polskich żołnierzy.

"Długo i wyczerpująco" chce w poniedziałek Donald Tusk wyjaśnić prezydentowi politykę rządu wobec Rosji i Ukrainy. Premier poprosił Lecha Kaczyńskiego o spotkanie, by "uniknąć jakichkolwiek dwuznaczności czy nieporozumień" w kwestii polityki wschodniej

Zdaniem Władysława Bartoszewskiego to, że kanclerz Niemiec zaprasza polskie władze do udziału w budowie w Berlinie ośrodka, który upamiętni wysiedlenie po wojnie milionów Niemców (m.in. z terenów dzisiejszej Polski), jest godne pochwały. Profesor w wywiadzie dla "Dziennika" zastrzega jednak, że potrzeba w tej sprawie więcej konkretów.

Niedziela, 3 lutego 21:00- Dzisiaj bohaterem polskiej polityki zagranicznej jest Papkin, który opowiada, co zrobił, gdzie był, gdzie pojedzie, jak się zachowa - uważa były wiceminister spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego Paweł Kowal, komentując w Magazynie "24 Godziny" polską politykę wobec Rosji.

Przewidując falę strajków, rząd chce ukrócić działalność związków zawodowych - pisze "Rzeczpospolita", a "Polska" publikuje sondaż, z którego wynika, że aż 75 proc. Polaków uważa, że należy im się podwyżka. Gabinet Donalda Tuska może czekać ciężki rok.

Słabnie pozycja Antoniego Macierewicza w PiS. Niektórzy politycy tej partii spekulują, że myśli on o założeniu własnej formacji związanej ze środowiskiem o. Rydzyka. Wydaje się też, że PiS poświęcił Macierewicza jako kandydata do komisji śledczej w sprawie nacisków. Jego miejsce ma zająć Jacek Kurski - pisze dziennik "Polska".

Złe stosowanie leków bez recepty może wywołać nieodwracalne skutki dla zdrowia dzieci – ostrzegają pediatrzy. W Polsce coraz więcej rodziców na własną rękę leczy swoje pociechy, kierując się reklamami i wiedzą z Internetu - pisze "Dziennik Polski".

W Sejmie jest już projekt ustawy o bezpłatnym przekazywaniu samorządom lotnisk wojskowych i terenów do nich przyległych zbędnych polskiej armii. Nowe przepisy nie obejmą jednak podkrakowskich Balic - pisze "Dziennik Polski".

Mniej niż pół tysiąca złotych na osobę – to cena, za jaką rząd Donalda Tuska może uniknąć kolejnych protestów i paraliżu państwa. Bo jeśli podwyżek nie będzie, to kolejne grupy rozpoczną strajki i wyjdą na ulicę. Polacy uważają, że zarabiają za mało, i są gotowi wziąć udział w kolejnych protestach. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez instytut ARC Rynek i Opinia na zlecenie dziennika „Polska”.